האישה שהותקפה ע"י שימפנזה שתלש את פניה מדברת

צ'רלה נאש הותקפה בתחילת 2009 על ידי קוף שימפנזה שהשתולל, ורק עכשיו מתחילה לחזור לחיים. ניתוח השתלת פנים שיפר את מראה פניה, שנתלשו כמעט לחלוטין, ולמרות שהיא נותרה עיוורת היא מספרת בריאיון: "אנשים רבים אומרים לי שאני יפה ואף פעם לא אמרו לי את זה קודם"

צ'רלה נאש לפני המתקפה - ואחרי שנותחה (רויטרס)

האישה שכמעט ומתה לאחר שהותקפה על ידי שימפנזת-מחמד מדברת לראשונה מאז השתלת הפנים שעברה עקב הפציעה הקשה. פניה של צ'רלה נאש, אם חד-הורית בת 55 מקונטיקט, ארה"ב, נתלשו לפני שנתיים כשניסתה ללכוד את טראוויס, קוף המחמד של הבוס שלה.

קוף השימפנזה בן ה-14 השתולל כשצ'רלה ניסתה להשיב אותו לכלוב ממנו נמלט. ההתקפה הותירה במצב אנוש, בין חיים למוות, כשפניה פצועות באורח קשה ביותר. מוקדם יותר השנה עברה נאש ניתוח שארך 20 שעות ועשרות מנתחים, להשתלת פנים חדשים - וסיכוי חדש לחיים.

בריאיון ראשון מאז הניתוח סיפרה נאש לערוץ 5 הבריטי על האכזבה מכך שהשתלה שניסו לערוך ביד שלה לא צלחה, אך אמרה גם שמעולם לא איבדה תקווה. "אנשים רבים אומרים לי שאני יפה ואף פעם לא אמרו לי את זה קודם".

"אני נראית בסדר עכשיו ואני לא צריכה לדאוג שמא אבהיל מישהו", אמרה. צ'רלה צריכה להסתמך על דעותיהם של אחרים, מפני שהמתקפה הקשה הותירה אותה עיוורת. "בהתחלה חשבתי 'למה אני?'. אבל גם ככה כל חיי לא היו קלים, ומעולם לא ויתרתי".

אחיה התאום מייק נאש אמר, "ראיתי אותה ואמרתי 'וואו'. הניסים של המדע מדהימים". החלמתה של צ'רלה תיארך שנים והיא תמיד תצטרך לקחת תרופות רבות.

ב-2009, לפני הניתוח, החליטה נאש להיחשף בריאיון מצולם. התמונות קשות לצפייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת