דיווח: ארה"ב תספק לטורקיה מסוקי קרב

ממשל אובמה יספק לטורקיה שלושה מסוקי קרב של המארינס האמריקני, כך מדווחת סוכנות הידיעות "רויטרס". העברת כלי הטיס מתעכבת בשל היחסים המתוחים עם ישראל וחשש כי הצבא הטורקי יעשה בהם שימוש כנגד המחתרת הכורדית

ארצות הברית תעביר לצבא הטורקי שלושה מסוקי תקיפה של המרינס האמריקני, כך מדווחת הלילה סוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, העברה זו של המסוקים מסוג "סופר קוברה" מתעכבת בשל המתיחות הגוברת בין טורקיה לישראל, ובנוסף משום חשש אמריקני כי מסוקי התקיפה - במידה ואכן יועברו - יהוו כלי חשוב לצבא הטורקי במלחמתו נגד הלוחמים הכורדים.

בין ארצות הברית וטורקיה קיימת מסורת חזקה של שיתוף הפעולה הצבאי, הן באופן בילטרלי והן בתוך ארגון האמנה הצפון אטלנטית, אמנם לאור המתיחות בין אנקרה לירושלים חל עיכוב בביצוע ההעברה.

כמו כן בשל הלחימה הטורקית במחתרת הכורדית ה- PKK, חוששים בוושינגטון כי מתן מסוקי הקרב ילבה את העימות. בשבוע שעבר תקפה טורקיה בכוחות אוויר וקרקע חמושים כורדים בצפון עיראק. במדינה נשבעו ב -"נקמה גדולה" לאחר הריגתם של 24 חיילים טורקים באחד הפיגועים הקטלניים שבוצע על ידי הכורדים במדינה מזה שנים.

אתמול דווח בכלי תקשורת ערביים, כי כחלק מהעסקה לשחרור הישראלי אילן גרפל , ארה"ב תעביר לידי מצרים מטוס קרב מסוג אף-16. בוושינגטון דחו את הלילה את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת