כועסים ומאיירים: היוונים כועסים - ופרסמו קריקטורות נאציות

למרות שדווקא גרמניה היא המסייעת העיקרית ליוון לצאת מהמשבר הכלכלי אליה נקלעה, צצו במספר עיתונים במדינה קריקטורות בהן נראים נציגי הבנקים הגרמנים כשהם לבושים במדי צבא נאציים. "מה שניסו הגרמנים לעשות במלחמת העולם עם נשק - הם מנסים לעשות עם הכלכלה", אמר אחד המאיירים

אנשי הטרוייקה - במדי צבא גרמני (עיתון "אלפטהרטיפיה")

היוונים לא שוכחים: בקריקטורות שהתפרסמו לאחרונה בעיתונים יווניים, נראים נציגי הבנקים הגרמנים כשהם לבושים במדי צבא נאצים, זאת למרות שדווקא גרמניה היא הגוף המוביל בתכנית הסיוע ליוון.

בעיית המסים ביוון מדאיגה את התושבים, שכן הפרלמנט באתונה בקושי הצליח להעביר תכנית צנע שתסייע באישור מחיקת החובות. דווקא גרמניה, שמסייעת ליוון בתשלומים, זוכה בימים אלה לעלבון קשה בעיתונים במדינה.

אחד מהעיתונים במדינה, "אלפטהרטיפיה", בחר לפרסם בסדרתיות איורים מסוג זה, לאורך כל המשבר הכלכלי ביוון. באחד האיורים שפורסמו ניתן להבחין בשר האוצר היווני שמקדם צעדי צנע שהוכתבו על ידי הגרמנים, בעוד הוא מצדיע במועל יד לנציגי "טרויקה", גוף המורכב מנציגי הבנקים הגרמנים והאיחוד האירופי. בקריקטורה אחרת נראתה דמותו של חייל גרמני המביט על הריסות אתונה ומחפש לגבות מסים נוספים מהיוונים.

מאייר אחד העיתונים הלך צעד אחד קדימה, כשכינה באחת הקריקטורות את ראש הממשלה היווני בשם "דוסילוגוס", שם גנאי ליווני ששיתף פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השנייה.

אחד המאיירים סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הוא "משתמש במדים הגרמניים כסמל, ומראה שמה שהגרמנים לא הצליחו לעשות בעזרת נשק במלחמת העולם - הם מנסים לעשות כעת בעזרת צעדים כלכליים". במהלך מלחמת העולם השנייה יוון נכבשה על ידי הגרמנים, ומסתבר שעד היום הנאצים הם נושא רגיש וכאוב בקרב תושבי יוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת