טרגדיה בטורקיה: איבד את אמו, אשתו וארבע בנותיו ברעש האדמה

בטורקיה הולכים ונחשפים מימדי האסון שפקד את המדינה. מוראת סונמז, שהתגורר באזור בו פגע רעש האדמה איבד את אמו, אשתו וארבע בנותיו - שנקברו בחיים תחת ההריסות. יותר מ-500 גופות כבר חולצו, וההערכה היא שמספר המתים יוסיף לעלות

מוראת סונמז. טרגדיה (רויטרס)

לצד הסיפורים המרגשים על חילוץ לכודים מההריסות לאחר רעידת האדמה שפקדה את טורקיה, נחשפות גם הטרגדיות של רוב התושבים באזור שקרוביהם נהרגו ורכושם נהרס. אחד מהם הוא מוראת סונמז, שאיבד ברעש העז את אמו, אשתו וארבע בנותיו.

"לא הייתי בבית בזמן הרעש", משחזר סונמז בריאיון לעיתון "הטלגרף" הבריטי את הרגעים בהם האדמה רעדה. "אלוהים נתן להם, אלוהים לקח אותם מכאן. אני לא יכול למצוא מילים לתאר", הוא ממלמל בעצב.

"אני לא יכול לתאר את הכאב שלי", אומר סונמז ומספר על משפחתו שנקברה תחת הריסות המבנה בו התגוררו: אשתו בת ה-32, ארבע בנותיו בגילאי שנתיים, 7, 12 ו-15 ואמו בת ה-65.

האב ההמום מספר כי התגורר עם משפחתו בקומה השנייה, מעל כמה חנויות. עוד הוא מגלה כי אחיו ואביו שהתגוררו בקומות העליונות של הבניין הספיקו להימלט בזמן הרעידה - וכך ניצלו חייהם. סונמז ציין בכאב כי הוא וקרובי משפחתו חילצו את בנות המשפחה שנקברו תחת ההריסות, וקברו אותן אחת לצד השנייה.

ארדואן: נכשלנו בניהול המשבר 

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן הודה אתמול לראשונה כי היו לקויים באופן בו התמודדה ממשלת טורקיה עם רעידת האדמה במזרח המדינה - ביום הראשון לאסון. עם זאת, בדברים שאמר במהלך כינוס מפלגת הצדק והפיתוח, הדגיש ארדואן כי כעת המצב "כמעט תחת שליטה".

"אני מודה כי נכשלנו בניהול המשבר ב-24 השעות הראשונות", אמר ארדואן. "אבל המצב נורמלי. זה קורה כמעט בכל העולם". ראש ממשלת טורקיה הוסיף כי מניין ההרוגים כעת עומד על 461, כאשר 63 מהם מורים שנספו באסון. ארדואן הוסיף עוד כי הסיוע הבינלאומי כבר מתחיל לזרום לטורקיה - רובו ציוד הומניטרי המועבר לאזור האסון.

אמש המריא מטוס סיוע ישראלי ראשון לטורקיה, שהעביר לאזור האסון במזרח המדינה מבנים יבילים (ניידים) ממשרד הביטחון - בהתאם לבקשת הרשויות באנקרה לישראל ולכ-30 מדינות אחרות לסייע לה בהתמודדות עם רעש האדמה העז שהכה בה והביא למניין הרוגים שחצה עד כה את רף 500 הקורבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת