"היה צריך להתייחס לקדאפי בכבוד"

מנחה תכנית האירוח ג'יי לנו אירח אמש את הנשיא האמריקני ברק אובמה בתכניתו. אובמה התייחס למותו של קדאפי ולתיעוד רגעיו האחרונים של הרודן הלובי ואמר "היה צריך להתייחס אליו במינימום של כבוד", אך הוסיף: "זה מעביר מסר לדיקטטורים מסביב לעולם"

הנשיא האמריקני ברק אובמה התארח אמש בתכנית הלילה של ג'יי לנו. אובמה התייחס בין היתר גם למותו של שליט לוב מועמר קדאפי ואמר כי למרות מעשיו, "הגיע לו למות בכבוד". עוד אמר אובמה כי קדאפי "פספס הזדמנות להביא דמוקרטיה לארצו".

"אין להתענג על המראות האלה", אמר אובמה על תיעוד רגעיו האחרונים של קדאפי, "לדעתי יש רמה בסיסית של כבוד בה יש להתייחס למתים, אפילו כאלה שעשו דברים נוראים". הנשיא האמריקני אמר גם שקדאפי פספס הזדמנות להביא דמוקרטיה לארצו: "הייתה לו הזדמנות במהלך האביב הערבי לשחרר את אחיזתו בכוח ולעבור לדמוקרטיה באופן שקט", אמר אובמה, "נתנו לנו שפע הזדמנויות לעשות כן, אך הוא לא עשה זאת".

לגביע תיעוד מותו של הרודן הלובי, הוסיף אובמה: "אף פעם לא נעים לראות חייו של מישהו מסתיימים בצורה כזו, אבל אני חושב שזה מעביר מסר ברור לדיקטטורים מסביב לעולם, שאנשים רוצים להיום חופשיים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת