צפו: בת שבועיים חולצה מההריסות בטורקיה

נס בטורקיה: תינוקת בת שבועיים הצליחה לשרוד מתחת להריסות במשך יומיים ללא מזון ושתייה וחולצה מתוך ההריסות כשהיא בריאה ושלמה. למרות התמונה האופטימית, בטורקיה יודעים שבכל דקה שעוברת, קטנים הסיכויים למצוא חיים

תינוקת בת 14 יום בשם עזרה ניצלה מבין הריסות בניין שהתמוטט בארצ'יס, 46 שעות אחרי רעידת האדמה שהכתה במזרח טורקיה. עובדי החילוץ חפרו לעומק אחד הבניינים שנהרסו במאבק נגד הזמן, הבטון והפלדה, עד שהגיעו לבסוף אל התינוקת. במחוז ואן יודעים שבכל שעה שעוברת פוחתים הסיכויים למצוא חיים בין ההריסות.

סיפורה הדרמטי של משפחת התינוקת שהתגוררה בעיר ארצ'יס נחשף בשעות הבוקר. חלקם הסתובבו מתוסכלים ומודאגים מעל פני האדמה, בעוד היתר מנסים לשרוד עד שכוחות החילוץ יגיעו אליהם מתחת להריסות. סוכנות הידיעות רויטרס תיעדה את החילוץ עד לסיומו המרגש. אחיה של התינוקת, נשאר ליד הבניין מאז רעידת האדמה ולא הרפה מאנשי החילוץ. "חיכינו כמעט 48 שעות עד שהוציאו אותה", אמר עם סיום החילוץ של אחותו. "אני מקווה שגם אמא שלי תצא".

על פי הדיווחים, אחרי זמן קצר גם האם והסבתא נמצאו בחיים תחת הריסות הבניין, אך האב עדיין נעדר. חמישה שקי גופות הוצאו מההריסות בדרך אל התינוקת הלכודה. העובדים השתמשו במנופים ומקדחים כבדים, כשברקע מלווים אותם עשרות בני משפחה מודאגים. אבל כעבור שעות של חילוץ, הבכי על הקורבנות התחלף בשמחה על הפעוטה שנותרה בחיים.

בטורקיה חוששים כי מאות אנשים עדיין לכודים תחת ההריסות כתוצאה מרעידת האדמה בעוצמה של 7.2 בסולם ריכטר שפקדה את המדינה ביום ראשון. עבור חלקם המצומצם, כל דקה קריטית, וכולם מצפים לסוף טוב כמו זה של עזרה הקטנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת