באירופה - מחיר האנרגיה דווקא יורד

לא סתם אומרים שבלונדון הייאוש יותר נוח. בעוד בכירים בחברת החשמל טוענים שמחירי החשמל עולים בגלל התייקרות המשאבים בעולם, בבריטניה דווקא קוראים להוזיל את מחירי האנרגיה. התקשורת הבריטית מדווחת שבשנה הקרובה מחירי האנרגיה לא יעלו בגלל עודף בגז טבעי, ואולי אפילו יוזלו

לא רק היצע וביקוש (רויטרס)

בישראל מסבירים את העלייה במחירי החשמל בהתייקרות של מקורות האנרגיה בעולם, אבל באירופה - מחירי הגז דווקא יורדים. מומחי אנרגיה בבריטניה טוענים שיש "יותר מדי גז טבעי באירופה", וקוראים לחברות האנרגיה האירופאיות להוריד את המחיר לצרכנים.

מחירי האנרגיה בבריטניה עלו אמנם בשנה האחרונה ב-21%, אבל העלייה היא לא תוצר של עליית מחירי הגז. על פי סקר שערך מכון ברידג'סטון, 37% מתושבי הממלכה הבריטית טוענים שחברות האנרגיה החמדניות פשוט רוצות לגזור עוד רווחים.

לטענת המומחה הבבריטי לאנרגיה טום ליונס, "אם מה שקורה בשוק העולמי ימשיך, אנחנו מקווים שבתקופה הקרובה - המחירים ירדו, אין שום סיבה להעלאת המחירים בשנה הקרובה".

למרות הירידה הצפויה במחירי האנרגיה, המשבר הכלכלי לא פוסח על בריטניה, תוצאות הסקר מראות שרבע מהמשפחות בבריטניה צריכות להחליט היום בין שתי החלופות - תדלוק הרכב המשפחתי, או חימום הבית בחורף המתקרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת