צפו: הרגעים בהם רעדה האדמה בטורקיה

למעט מקרים מיוחדים, כמו ילדה בת 9 שחולצה לאחר 30 שעות מתחת להריסות בניין שקרס ברעידת האדמה בטורקיה, התקווה למצוא ניצולים חיים הולכת ונמוגה. האיצטדיון בעיר ארצ'יס הפך לעיר אוהלים, אך ארדואן עדיין מתעקש לסרב לקבל סיוע בינלאומי. מצלמות אבטחה תיעדו את רגעי רעש האדמה העז ביותר שפגע בטורקיה בעשור האחרון

מרוץ נגד הזמן: מניין ההרוגים ברעש האדמה, בעוצמה של 7.2 בסולם ריכטר, עלה ל-366. כ-1,300 בני אדם נפצעו ועוד מאות עדיין נעדרים. מחלצים הגיעו למחוז ואן, כדי לסייע בחיפוש בין שיירי עשרות בתים ובניינים שקרסו. מצלמות אבטחה בעיר ארצ'יס תיעדו את הרגעים בהם התרחשה רעידת האדמה העזה ביותר שפגעה בטורקיה בעשור האחרון.

צוותי החילוץ עבדו גם הלילה בארצ'יס, שנהרסה לחלוטין. רעידת האדמה הפסיקה את אספקת המים הזורמים והחשמל לעיר.

הילדה סיפה בת ה-9 חולצה לאחר שבילתה 34 שעות תחת ההריסות. צעיר בן 18 בשם מסוט אוזן יילמאז, חולץ לאחר 32 שעות לאחר שהמסעדה בה עבד קרסה עליו. "זה היה כמו יום הדין", אמר.

איצטדיון הכדורגל של ארצ'יס הפך לעיר אוהלים של ממש, שהוקמה על ידי הצלב האדום. במקום הוקם גם בית חולים שדה ו-1,500 מנות דם נשלחו לאזור.

שעה שמשפחות אבלות מתכוננות לקבור את מתיהן, אחרים מתפללים בסמוך להריסות הרבות, בתקווה שהמחלצים ימצאו את יקיריהם בחיים. אך עם כל שעה שעוברת, הולך ופוחת הסיכוי. "התקווה כה מועטה", אמר אמרח ארבק, בן 23, שהצטרף למאמצי החילוץ.

אמש התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש ממשלת טורקיה ארדואן, והביע צער על מותם של אזרחים ברעש האדמה. על אף היחסים המתוחים בין ישראל לטורקיה, נתניהו שב והציע לארדואן סיוע. ראש הממשלה הטורקי הודה לו על כך, אך סירב לכל עזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת