שופט צרפתי יחקור את מותה של לי

שני האזרחים הצרפתים שהיו מעורבים בדריסתה של לי זייתוני החליטו להימלט לצרפת כדי לחמוק מהחוק. אולם שגרירות צרפת בת"א הודיעה על מינויו של שופט מקומי לחקירת המקרה, שיוסמך להעמיד לדין את שני האחראים לתאונת הפגע וברח לפני כחודש, ולגזור עליהם עונש זהה לזה שהיה מוטל עליהם אם היו עומדים למשפט בישראל

לי זיתוני ז"ל (חדשות 2)

הטבעת מתהדקת סביב דורסיה של לי זיתוני ז"ל: שלטונות צרפת הודיעו על מינויו של שופט חוקר לנסיבות תאונת ה"פגע-וברח" בתל אביב, שגבתה את חייה של הצעירה לי זיתוני ז"ל. שני הדורסים הם אזרחי צרפת שנמלטו למולדתם מיד אחרי התאונה.

בהודעה מטעם שגרירות צרפת בישראל שניתנה ביום שני בערב נמסר כי "פריז מחויבת באופן מלא להוציא את הצדק לאור בכל הקשור לתאונה הטרגדית שבה נהרגה לי זיתוני. בין ממשלות צרפת וישראל מתנהלים מגעים בנושא כבר מהיום הראשון אחרי האירוע, והם נותרו קרובים כפי שהיו".

השופט שמונה יוסמך להעמיד לדין את שני הדורסים, כמו גם לגזור עליהם עונש המקביל לזה שהיה מתקבל אם היו מועמדים לדין בישראל. "רשויות המשפט בצרפת מחויבות לקיים את חקירת הפרשה במהירות וביעילות, תוך שיתוף פעולה מלא עם מקבילותיהן בישראל", נכתב בהודעה.

עוד הובטח בשם השגרירות הצרפתית בישראל כי פריז "תמשיך במאמצים הנחושים לייעל את שיתוף הפעולה בין רשויות החוק בשתי המדינות, ותעמוד בקשר רציף עם בני משפחתה של זיתוני".

בן זוגה של לי: "מדינת ישראל צריכה להתעורר - ומיד"

ביום ראשון, עם מתן גזר הדין של טל מור, שדרס למוות את שניאור חשין ז"ל, הגיב בן זוגה של זיתוני רועי פלד, על הדברים - וקרא "למדינת ישראל להתעורר - ומיד".

בשונה מהמקרה של טל מור, שם הסגיר עצמו הנהג הפוגע למשטרה, במקרה של זיתוני, בני משפחתה וחבריה עדיין מחכים לתפיסת החשודים במעשה - שזהותם אמנם ידועה, אך הם נמלטו לחו"ל. "הגיע הזמן שהשלטון והציבור יכירו בעובדה שהתאונות האלה יכולות לקרות לכל אחד מאיתנו", אמר פלד.

"עצם הבריחה ממקום התאונה, או ההפקרה של אדם על הכביש לחכות למותו, היא ההבדל בין תאונה שקרתה בתום לב לבין רצח", הוסיף פלד. "זה רצח פשוטו כמשמעו והציבור והמדינה צריכים להוקיע את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת