צפו: פעוט חולץ בחיים מן ההריסות בטורקיה

בעוד מניין ההרוגים ממשיך לטפס, צוותי החילוץ מצליחים לאתר ניצולים חיים בתוך הריסות רעידת האדמה שפגעה אתמול במזרח טורקיה. בין היתר חולצו ילד בן 3 ואדם נוסף, שהזעיק את כוחות ההצלה בסלולרי בעודו לכוד תחת הריסות הבטון.

24 שעות אחרי רעידת האדמה שגבתה את חייהם של מאות בני אדם בטורקיה, מצליחים צוותי החילוץ לאתר ניצולים בחיים תחת ההריסות. עד כה נספרו 269 גופות, אולם ההערכה היא כי עוד מאות בני אדם עדיין לכודים.

במהלך הלילה והבוקר המשיכו צוותי החילוץ לחפש אחר ניצולים מרעש האדמה בתוך הבניינים ההרוסים, כשבמקרים רבים בני המשפחה שנותרו בחיים צופים בחיפושים וממררים בבכי. מנופים וכלים כבדים מפנים את חלקי הבטון הגדולים, והמחלצים עובדים עם פטישים וכלים קטנים, ולפעמים בידיים חשופות, כאשר מתקרבים לניצולים. 
במקביל, צוותי סיוע מקימים אוהלים, בתי חולים שדה ומטבחים מאולתרים כדי לעזור לעשרות האלפים שנותרו חסרי בית בעקבות האסון.

בין הניצולים נמצא גם פעוט, שחולץ הבוקר בחיים מתוך בניין הרוס בן 6 קומות בעיר ארצ'יס והועבר במצב טוב לבית החולים. ניצול אחר חולץ מהריסות אותו הבניין עם פציעה ברגל, לאחר שהזעיק את כוחות ההצלה באמצעות הטלפון הסלולרי בעודו לכוד תחת הריסות הבטון ותיאר להם את מיקומו המדויק.צוות אחר בעיר מנסה לחלץ סטודנטים שנלכדו תחת ההריסות באוניברסיטה המקומית. "ארבע מתוך חמש דירות במבנה קרסו", סיפר אחד מחברי צוות החילוץ במקום. "אנחנו לא יודעים כמה סטודנטים לכודים בפנים. איתרנו את המחשבים שלהם בהריסות, אבל עוד לא מצאנו אף אחד בחיים. יכול להיות שהם נלכדו בזמן שניסו להימלט מרעידת האדמה".

בינתיים, במאמצי החילוץ צופים מבחוץ בעיניים כלות בני משפחותיהם של הנעדרים והנפגעים ברעידת האדמה. "נשארנו בחוץ כל הלילה, לא ישנו בכלל, כל הילדים שלי - בייחוד הקטנים - מפוחדים לגמרי", סיפרה אחת האמהות. "ברגע שהרגשנו את הרעידה תפסתי את בתי הקטנה ורצנו החוצה בצרחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת