צפו: האופנוען נהרג על המסלול

עולם הספורט המוטורי אבל ומזועזע בפעם השנייה בתוך פחות משבוע. רוכב האופנוע האיטלקי בן ה-24, מרקו סימונצ'לי, נהרג הבוקר במהלך מירוץ המוטו ג'י-פי במלזיה. סימונצ'לי איבד שליטה על אופנוע ההונדה שלו והתנגש בשני רוכבים אחרים, בעוד הקסדה שלו עפה מראשו. מותו נקבע כמעט מיד, המירוץ הופסק

שישה ימים בלבד לאחר מותו של דן וולדון, נהג ה"אינדי 500" בתחרות בלאס וגאס, תאונה קטלנית נוספת מתרחשת היום על מסלולי המירוצים. האופנוען מרקו סימונצ'לי נהרג בתאונה קשה במהלך מירוץ האופנועים MOTO GP במלזיה. ארבע דקות לאחר התאונה, בוטל המירוץ.

האופנוען בן ה-24 איבד שליטה על אופנוע ההונדה שלו ונפל כבר בהקפה השנייה, בתחילת המירוץ. אחרי שאיבד שליטה, נפגע סימונצ'לי בעוצמה מהאופנועים של קולין אדוארדס ו-ולנטינו רוסי. הקסדה של סימונצ'לי נפלה מראשו, הוא וההונדה שלו החליקו לאורך המסלול.

הנהלת המירוץ הורתה מיד לנופף בדגל האדום והמרוץ הופסק ובוטל. על פי הפרסומים במלזיה, מפרקתו של סימונצ'לי נשברה בתאונה, ומותו נקבע כמה דקות לפני שהגיע לבית החולים. 

אלוף העולם במוטו-ג'יפי, קייסי סטונר, אמר בזעזוע: "ברגע שראיתי את התאונה לא יכולתי לבלום את עצמי והתחלתי לבכות. בכל פעם כשאתה רואה תאונה כזו, כשהקסדה עפה מהראש, אתה יודע שזה לא יגמר טוב".    

נהג שני נהרג בתוך שישה ימים   

האירוע במלזיה הוא השני שמזעזע את עולם הספורט המוטורי בתוך פחות משבוע, לאחר מותו של נהג מירוצי האינדי 500 דן וולדון על המסלול בלאס ווגאס. 

התאונה על המסלול התרחשה כאשר 34 מכוניות נסעו בצפיפות על האספלט הלוהט, במהירות של 360 קמ"ש ואפילו יותר. המהומה החלה לאחר שצמיגי שתי מכוניות נגעו האחד בשני ומרגע זה לנהגים לא היה זמן להגיב. לאחר שניות ספורות מספר מכוניות עלו באש ומילאו את המסלול בשברים, חלקם השאירו בורות עמוקים במסלול.

שעתיים לאחר התאונה, מנהלי המסלול בלאס וגאס הודיעו על מותו של הנהג הבריטי. "רגע אחד אתה עומד ומתלוצץ בהצגת הנהגים וברגע השני - דן מת" אמר בעצב הנהג דארי פראנצ'יטי. "איבדנו חבר טוב, כולם כאן על המסלול ראו בו כחבר, הוא היה בחור כל כך טוב ומלא קסם", הוסיף פראנצ'יטי בהתרגשות.

"דברים כאלה קורים בסוג כזה של מרוצים", סיכם וייד קונינגהאם, נהג שהצליח לשרוד את התאונה, "זה מאוד צמוד ואין מקום לטעויות. וולדון נתקע באמצע המהומה ולא הייתה לו אפשרות לברוח מחלקי הרכבים שהתעופפו סביבו. רכבו טיפס מעל רכב אחר, התעופף באוויר ועלה בלהבות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת