לראשונה: מכתבי הנשיא אובמה נחשפים

בכל לילה לפני השינה, קורא הנשיא האמריקני 10 מכתבים שקיבל מאזרחיו. אובמה עונה לחלק מהמכתבים ובמקרים מסוימים, אף כותב צ'ק אישי אל השולח. המכתבים והתגובות של הנשיא נחשפים לראשונה בספר חדש שיצא בארה"ב

"אזרח יקר". ארכיון (רויטרס)

"ברק היקר": ספר חדש על נשיא ארצות הברית ברק אובמה, חושף כי לנשיא יש שיטה מעניינת לשמור על קשר עם הבוחר האמריקני. על פי הספר שיצא לאחרונה בארצות הברית, אובמה קורא כל יום לפני השינה 10 מתוך 20 אלף מכתבים שהוא מקבל ביום מאזרחים, עונה לכותבים - ולפעמים אפילו שולח צ'ק.

הנשיא האמריקני, שספג לא מעט ביקורת על היותו מרוחק מהציבור, שולף באקראי את המכתבים וקורא אותם בעיון, כך נכתב בספר. אובמה מגיב לחלקם ובמקרים מסוימים, שולח צ'ק אישי אל המוען. בנוסף, אם הנשיא האמריקני סבור כי ביכולתו להשפיע על מצוקת הכותב, הוא מקפיד ליצור קשר עם הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים.

"אתה חושב על זה, שעל כל אחד מהאנשים האלו שכותב, יש עוד 100 אלף באותו מצב", אמר אובמה למחבר הספר איליי ססלאו. "לעיתים אני קורא את המכתבים, וזה מכאיב לי שאני לא יכול לעשות יותר ליצירת שינוי בחייהם", הוסיף הנשיא.

לעיתים אובמה עונה ב-2 מילים בלבד

הספר שנקרא "עשרה מכתבים: הסיפורים שאמריקנים מספרים לנשיא שלהם", מציג את תוכן המכתבים שקיבלו מענה מהנשיא. מחבר הספר חושף חלק מתגובותיו של אובמה, שלעיתים מאכזבות את הקוראים. כך למשל, למכתב קורע לב מאמו של חייל המשרת באפגניסטן ענה אובמה בשתי מילים בלבד.

עם זאת, הספר מציג כמה סיפורים השופכים על הנשיא אור חיובי יותר. באחד המקרים המתוארים בספר נכתב על אישה שחיה בקרוואן עם בעלה, שהכריז על פשיטת רגל. במהלך תקופתם הקשה של הזוג, קיבלה האישה תגובה מהנשיא למכתב ששלחה לו. המכתב, לדבריה, הפך ל"קרן של תקווה" שנתן לה ולבעלה את ההשראה הדרושה כדי להתמודד עם המשבר הקשה - ולצאת ממנו בראש מורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת