הודו: מאות ילדות שנקראו "לא רצויה" שינו את שמן

בטקס יוצא דופן, החליפו היום את שמן 258 בנות שנקראו בשמות שמשמעותם "לא רצויה" בשפה הינדי. חלק בחרו בשמות הודיים מסורתיים וחלק הלכו על שמות של כוכבות בוליווד. כמות הבנות בהודו הולכת ומצטמצמת, עם הפלות על רקע מין והזנחה - עד מוות - של ילדות צעירות

הילדות בטקס החלפת השם (AP)

יותר מ-200 בנות הודיות שמשמעות שמן בשפת ההינדי הייתה "בלתי רצויה", שינו היום את שמן בטקס מיוחד - כדי להתחיל מחדש את חייהן.

הטקס נערך במחוז במרכז הודו, שם מקווים לתת לבנות כבוד חדש ולקחת חלק במאבק נגד אפליה על רקע מין במדינה, שהביאה לכך שהאוכלוסייה מורכבת מיותר בנים מאשר בנות.

258 הבנות הגיעו לטקס בבגדיהן הטובים יותר ונעמדו בשורה, כדי לקבל תעודות עם שמותיהן החדשים, יחד עם זר פרחים קטן מתנת רשויות מחוז סטארה במדינת מאהארשטרה בהודו.

במקום "בלתי רצויה" - שם של כוכבת בוליווד

בהיפטרן משמות כמו "נאקוסה" או "נאקושי", שמשמעותם בהינדי היא "בלתי רצויה", חלק מהבנות בחרו לעצמן שמות של כוכבות תעשיית הסרטים ההודית המשגשגת בוליווד, כמו "איישווריה" או שמות של אלות כמו "סאוויטרי". חלק בחרו שמות מסורתיים כמו "ואישאלי", שמשמעותו "שגשוג, יופי וטוב".

"עכשיו בבית הספר, החברים יקראו לי בשם חדש וזה משמח אותי", סיפרה בת 15 שנקראה בעבר נאקוסה. את השם נתן לה סבה, שהיה מאוכזב מלידת הבת. היא בחרה את השם "אשמיטה", שמשמעותו היא "קשוח מאוד" או "חזק כאבן" בהינדי.

הרבה פחות בנות מבנים

מצוקת הבנות בהודו קיבלה תשומת לב עולמית לאחר מפקד האוכלוסין שהתקיים שם השנה, וחשף כי בעשור האחרון צנח אחוז הבנות מ-927 בנות על כל 1,000 בנים - ל-914 בלבד. במדינת מאהארשטרה המספר אף נמוך יותר, עם 883 בנות על כל 1,000 בנים. במחוז סאטארה, המספר הוא 881.

היחס הבעייתי מגיע כתוצאה מהפלות של עוברים נקביים, או הזנחה לשמה של ילדות - מה שמביא למותן בגיל צעיר. הבעיה בהודו כה חמורה, עד כדי כך שלרופאים בבתי החולים אסור על פי חוק לחשוף את מין העובר כדי למנוע הפלות לפי מין.

חלק מהסיבות שבהודו המסורתית מעדיפים בנים, היא הוצאות הענק של ההורים על חיתון בתם. משפחות רבות נכנסות לחובות לאחר ארגון הנישואים ותשלום נדוניה גדולה. בן, לעומת זאת, יביא יום אחד לבית כלה ונדוניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת