מחמוד אחמדינג'אד: "עידן הפצצות הגרעיניות עבר"

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ממשיך לתקוף את מדינות המערב וארצות הברית בפרט. בריאיון ל-CNN הוא טוען כי ארצות הברית נהיית חלשה יותר ויותר וכי היא "שנואה" במזרח התיכון. בנוסף הוא קורא לא להתערב במהומות בסוריה ומגנה הרג אזרחים

 

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ממשיך לתקוף את המערב. בריאיון טלוויזיוני לרשת CNN הוא קורא למדינות העולם "לא להתערב" במהומות המתרחשות בסוריה ותקף את התערבות נאט"ו בלחימה בלוב.

אחמדינג'אד הדגיש כי הריגתו של קדאפי בלוב לא משנה את עמדתו בנוגע למתרחש במדינה, וכי כוחות נאט"ו רק הסלימו את הקונפליקט וחתרו תחת הריבונות של השלטון במדינה. בנוסף אמר נשיא אירן כי ארצות הברית היא שנואה ברחבי המזרח התיכון וכי היא לא צריכה להתערב במהומות הקשות המתנהלות בסוריה.

"אנחנו צריכים לכבד את עצמאותן של מדינות בכל מקום בעולם", אמר אחמדינג'אד והוסיף: "אנחנו מגנים הרג ורצח אזרחים. על פי עקרונות הצדק אף אחד לא צריך להרוג. לאף אחד אין את הזכות להרוג אחרים - גם לא לממשלות וגם לא לאופוזיציה. אנחנו הולכים לבצע מאמצים להביא את הממשלה בסוריה ואת יתר הגורמים להבנה, אך לא צריכה להיות שום התערבות מבחוץ".

אחמדינג'אד המשיך לתקוף את ארצות הברית: "אין לנו בעיה עם תושבי ארצות הברית, אנחנו אוהבים אותם, הבעיה היא עם הממשל האמריקני". עם זאת הוסיף: "ארצות הברית הולכת ונהיית חלשה יותר ויותר, ועכשיו היא שנואה באזור.

נשיא אירן התייחס גם לטענות נגד אירן, לפיהן היא הטעתה את נציגי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ולא מסרה פרטים לגבי תכנית הגרעין שלה, ואמר כי מדובר ב"שקרים". "עידן הפצצות הגרעיניות עבר", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת