סין: מתה הפעוטה שנדרסה ולא קיבלה סיוע

הפעוטה הסינית שנדרסה על ידי רכב מסחרי בשבוע שעבר מתה מפצעיה. נהג הרכב ברח, והעוברים והשבים בשוק הומה חלפו על פני הפעוטה הפצועה - ופשוט לא עשו דבר. המקרה המזעזע תועד בסרטון ובסין רואים רבים את המקרה ביטוי למוסריות המתדרדרת במדינה

הפעוטה שנדרסה לעיניי עוברים ושבים בשוק בסין בשבוע שעבר מתה מפצעיה. דובר בית החולים במחוז גואנגזאו הודיעה כי הילדה בת השנתיים, וואנג יואה שמה, מתה הלילה מאי ספיקת איברים. "הפציעות שלה היו חמורות מאוד, ולטיפול הרפואי לא הייתה השפעה על מצבה". נמסר מבית החולים.

התמונות הקשות שצולמו ביום חמישי שעבר בדרום סין הסעירו את העולם כולו. הפעוטה, המכונה יואייואי, הושארה למות בצד הדרך אחרי שנפגעה מרכב חולף. העוברים והשבים במקום התאונה התעלמו ולא עצרו לעזור לחסרת הישע.

בסרטון שתיעד את תאונת הפגע וברח נראה נהג רכב מסחרי עוצר, כנראה לאחר שגילה בבהלה כי פגע בפעוטה. למרות שעצר, הנהג החליט לא להגיש לה עזרה ונמלט מהמקום כשהוא מותיר אותה מדממת על הכביש. במסלול המנוסה, הגלגל האחורי של הרכב עולה על הפעוטה ודורס אותה בשנית.

אך מלמבד התנהגותו הפסולה של הנהג, תגובותיהם של עוברי האורח מחרידות לא פחות. 12 הולכי רגל עברו לצידה של יואייואי, ולא עשו דבר למראה הילדה הנאבקת על חייה במרכז שוק הומה. כמה מהם נעצרו לרגע והביטו בה ובגופה מכוסה הדם, ואז המשיכו בדרכם. אחרים פשוט עקפו את הגופה הקטנה בזהירות.

חסרת הבית היא היחידה שהגיבה

רק אחרי דקות ארוכות, נעצרה אישה אחת לבדוק מה בדיוק קרה ולהושיט סיוע. העיתון "דיילי צ'יינה" טוען כי מדובר בחסרת בית שאספה זבל ברחוב והיא זו שדאגה שהילדה תגיע לבית חולים.

המשטרה עצרה את מנהלי ההתקן של שני טנדרים החשודים בגרימת תאונת דרכים, אמנם טרם פרסמה את ההאשמות הרשמיות כנגדם והאם בין השאר יואשמו בהריגה בשל מותה של הילדה.

מצוקתה של הילדה יואייואי וההתעלמות מפציעתה החמורה מצד עוברים ושבים, הפכו לסמל בסין אצל רבים הרואים בסיפור ביטוי לריקבון במוסר הציבורי לאחר עשרות שנים של צמיחה כלכלית ושגשוג עולה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת