דיווח: עסקת גרפל תצא לפועל בשבוע הבא

לאחר ההודעה של גורם מצרי, לפיה עסקת שחרורו של אילן גרפל תצא לפועל לאחר עסקת שליט, מתרבים הדיווחים כי בשבוע הבא ישוחרר הצעיר החשוד בריגול לישראל. תמורתו תקבל מצרים כמה עשרות עצירים, רובם הואשמו בפלילים ובעיקר בסחר בסמים

בדרך הביתה? אילן גרפל (חדשות 2)

גרפל בדרך לחופשי? הישראלי בעל האזרחות האמריקנית, אילן גרפל, ישוחרר ממעצר בשבוע הבא - כך מדווח הבוקר העיתון המצרי "א-שרק אל אווסט". בדיווח, נאמר כי נציגים משגרירויות ישראל וארה"ב בקהיר, הודיעו לו על השחרור המתקרב.

על פי הנאמר, חילופי העצירים יתבצעו דרך מעבר טאבה, כשישראל אמורה לשחרר במסגרת העסקה כמה עשרות מצרים הכלואים במתקני הכליאה בישראל. עדיין לא ברור מהי רשימת האסירים שישוחררו, אך ככל הנראה מדובר במסתננים ובסוחרי סמים - ולא באסירים ביטחוניים.

חבר הקונגרס למען גרפל

השבוע אמר חבר הקונגרס האמריקני מניו יורק, גרי אקרמן, כי הוא פועל לשחרורו של גרפל כבר מהימים הראשונים למעצרו. זה יהיה מאוד משמח לראות אותו חוזר הביתה".

משפחתו של גרפל וחבר הקונגרס האמריקני ממשיכים לטעון כי אין לו שום קשר לריגול. "אילן התמחה אצלי בקיץ 2002 ואני מכיר את משפחתו", סיפר אקרמן. "הוא אידיאליסט ומעוניין בדו קיום. הוא אולי נאיבי, אבל לא מרגל". דניאל גרפל, אביו של אילן, אמר הוסיף בראיון כי הדברים של חבר הקונגרס מאוד משמחים אותו, אך הוא עדיין מצפה להודעה רשמית מוושינגטון או ירושלים.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק