לראשונה: נציגי חיזבאללה נפגשו עם נציגים רוסים

משלחת ובה בכירי חיזבאללה קיימה פגישות עם גורמים רוסים רשמיים, לאחר שאלה הזמינו אותם להגיע לקרמלין. גורמים ברוסיה מעריכים כי המדינה ממשיכה להתקרב למדינות "ציר הרשע": סוריה, אירן ולבנון. גורמי אופוזיציה ברוסיה טוענים: החיזבאללה הוא ארגון טרור שיביא להרס לבנון

משתף םעולה עם חיזבאללה? ולדימיר פוטין (חדשות 2)

לגיטימציה בינלאומית לארגון טרור? משלחת רשמית של חיזבאללה סיימה הלילה יום ארוך של דיונים עם נציגים רשמיים של רוסיה בקרמלין. על פי העיתון הלבנוני דיילי סטאר, הדיונים נסובו סביב ההתפתחויות האחרונות באזור - בין השאר במהומות בסוריה ובדרישת האופוזיציה במדינה להדיח את הנשיא בשאר אסד מתפקידו.

גורמים המקורבים לשלטונות רוסיה אמרו כי בנוסף לשיחות על המצב בסוריה, שוחחו הנציגים על נושאים הקשורים לשיתוף פעולה בין רוסיה ללבנון, אותה הם רואים כבת ברית של אירן - שמבחינתם מהווה את אחת המדינות המשפיעות באזור.

עם זאת, חלק מאנשי האופוזיציה ברוסיה לא ראו בעין יפה את הביקור הרשמי של אנשי חיזבאללה, שהוזמנו על ידי הקרמלין. "ההתנגדות שלהם לישראל כוללת גם מעשי טרור שמקבלים גיבוי מהממשלה - המשך המאבק שלהם והמלחמה נגד ישראל תביא להרס לבנון, דבר שאיש לא רוצה בו", הצהירו.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק