גם צרפת חוגגת את שחרורו של גלעד

אווירת החג הגיע גם לפריז, שם חנך ראש העיר, בנוכחות שגריר ישראל, שלט מיוחד לכבוד יציאתו לחופשי של החייל בעל האזרחות הכפולה, אחרי כחמש שנים וחצי בשבי חמאס. "אני מצדיע לממשלת ישראל על ההחלטה האמיצה ליישם העסקה", בירך ראש העיר פריז

אווירת השמחה הגדולה שבה שרויה ישראל, לרגל שחרורו של גלעד שליט, נתנה את אותותיה גם הרחק מאוד מגבולות המדינה. בפריז הוצב היום בגאון שלט הנצחה לציון יציאתו לחופשי של שליט, המחזיק גם באזרחות צרפתית. בכירים במדינה, לצד אנשי הקהילה היהודית וראש העירייה הגיעו לטקס החגיגי שנערך שם - שבשונה מהעצרות הקודמות בנושא, היה שמח.

ראש העיר פריז, ברטראן דלאנו, חשף את השלט שעל גביו הוצבה תמונתו של שליט ומתחתיה הכיתוב: "חופשי!". בשיחה עם עיתונאים אמר דלאנו: "אני שמח מאוד על השחרור. כמובן שאנו לא שוכחים את כל השנים שהוא העביר בשבי, אבל הממשלה בישראל ראויה להצדעה על ההחלטה האמיצה שהיא קיבלה להוציא לפועל את העסקה".

אישיות נוספת שהפגינה נוכחות באירוע היא שגריר ישראל בצרפת, יוסי גל - שהודה לדלאנו בשם מדינת ישראל על המחווה המכובדת שערך לחייל. במשך השנים שאותן העביר שליט בשבי, התארח לא אחת אביו של החייל, נועם שליט, במוסדותיה הרשמיים של צרפת. גם הנשיא, ניקולא סרקוזי, בירך אמש על יציאתו של גלעד לחופשי ואמר כי הוא חש הקלה בעקבות כך. בתקופה הקרובה אף צפוי שליט לצאת לביקור בפריז לרגל שחרורו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת