ארה"ב: "מודאגים משחרור המחבלים בעסקת שליט"

התגובות מהעולם בעקבות העסקה שהובילה לשחרור החייל גלעד שליט לא מאחרות לבוא. בכיר בממשל האמריקני אמר הלילה לסוכנויות הידיעות כי הוא ארה"ב מודאגת מהעובדה ששוחררו מאות מרצחים, שחלקם אחראים למותם של אזרחים אמריקנים. הילרי קלינטון הביעה תקווה כי בעקבות העסקה, ישוחרר בקרוב אילן גרפל מהכלא המצרי

בארה"ב מברכים את משפחת שליט, לרגל חזרתו של בנם גלעד, לאחר חמש שנים וחצי בשבי החמאס, אך גם מביעים את דאגתם משחרור 477 המחבלים, שאחראים למותם של מאות אזרחים, וביניהם גם אזרחים אמריקנים.

בכיר בממשל אובמה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הממשל אף הביע את דאגתו בפני ממשלת ישראל , ממש בשעות הקריטיות של גיבוש ההסכם - בעיקר בשל העובדה כי חלק מהמחבלים אחראים למותם של אזרחים אמריקנים.

"כעניין עקרוני, בארה"ב מתנגדים לשחרור מחבלים שהיו מעורבים ברציחתם או פציעתם גם של בעלי אזרחות אמריקנית", אמר הבכיר וציין כי "ארה"ב פנתה לישראל טרם ביצוע העסקה, והביעה את התנגדותה למהלך".

מהבית הלבן נמסר כי "הנשיא ברק אובמה מרוצה באופן אישי מכך שגלעד שליט שב לביתו, ומעוניין שהצעד יהווה פתח לחידוש השיחות בין ישראל והפלסטינים".

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון הביעה את שמחתה על העסקה שהובילה לשחרורו של גלעד שליט, והביעה את תקוותה שה"מרגל האמריקני - ישראלי" אילן גרפל, שנמצא בחודשים האחרונים בכלא המצרי, ישוחרר גם הוא בקרוב.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

גלעד שליט חזר - סיקור מיוחד:

בציפייה, בחשש ובדמעות: כל העם המתין לגלעד

קליפ מיוחד: השיבה הביתה - בשתי דקות

משעל חוגג את השחרור עם הרוצחות ששוחררו

מומחים מנתחים את מצבו הנפשי של גלעד

אחרי 1,940 ימים: גלעד שליט בבית

מצמרר: מס' 2 בחמאס מאחורי גלעד

"גלעד אמר שהתנאים בשבי היו קשים"

מה קרה ליד של גלעד שליט?

פרס: "חזרת אלינו - ואנו חזרנו אל עצמנו" 

צפו: גלעד שליט טס במסוק לתל-נוף

צפו: הדרך של גלעד הביתה - בתמונות

חמאס: נחטוף חיילים, נרוקן את בתי הסוהר

אמנה מונה ואסירה נוספת סירבו להיות מגורשות לעזה

מהבדיקות עלה: גלעד סובל מתזונה לקויה

גלעד שליט: "התגעגעתי למשפחה שלי"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי