עסקת שליט: רגע של אמפתיה מהעולם

שחרור החייל החטוף זכה לתשומת לב רבה בכל רחבי תבל. עיתונאים ממדינות רבות, בהן ארצות ערב, שטפו את מצפה הילה ואתרים נוספים - והתקשו שלא להיסחף בפרץ השמחה שהורגש עם שובו של גלעד. לרגע אחד, הם הותירו בצד את הביקורת על ישראל וגרמו למזרח התיכון להיראות הרבה פחות מאיים ומסוכן

כתבים מכל העולם הגיעו לישראל ולמדו להגיד בשידור חי: "כרם שלום", "תל נוף" ואפילו "מצפה הילה". לא משנה מאיזו מדינה הם באו: השידורים החיים שהעבירו במרוצת היום היו מלאי התרגשות.

כך היה כשברשת BBC הבריטית הוצגו לראשונה תמונותיו שלה חייל החטוף יוצא מהשבי: "זאת הפעם הראשונה שהעולם רואה בחטף את גלעד שליט זה יותר משנתיים", סיפר הכתב לצופיו.

כתבת נוספת מהממלכה המאוחדת, הפעם של רשת החדשות SKY, התקשתה להסתיר את אווירת החג ששרתה גם עליה - בעודה בעמדת השידור מחוץ לביתו של שליט. "יש חגיגה גדולה ביישוב הקטן. במיוחד בעקבות העובדה שמישראלים נמנעה ההגעה לכאן, מכיוון שהאזור הוכרז שטח צבאי סגור. גלעד שליט נמצא עכשיו בביתו", היא בישרה לצופים בהתלהבות.

הביקורת התחלפה באהדה

למשך יום אחד, נסחפו הכתבים הזרים בזרם ההתרגשות ששטף את ישראל וזנחו, גם אם לרגע, את הביקורת שרבים מהם מטיחים במדינה.

המחיר הכבד שגבתה העסקה הוזכר רק בשולי הדיווחים, וגם אז - התקבל בהבנה - אפילו ב"אל ג'זירה". כל התחנות הזרות שידרו ממוקדים נוספים, כמו עזה ורמאללה. שם, וגם במצפה הילה ובמקומות נוספים, בלטו גם כתבי ערוצי הטלוויזיה הערביים.

"היום זה מסיבה גדולה ביותר בתוך מדינת ישראל ולעם ישראל", הסביר בעברית כתב באחת מרשתות הטלוויזיה הערביות. לרגע אחד, נראה המזרח התיכון כאזור הרבה פחות מאיים ומסוכן כמו ביתר ימות השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת