ארה"ב: גרפל ישוחרר בקרוב מאוד בתמורה לעשרות עצורים מצרים

חבר קונגרס אמריקני מניו יורק אמר לניו יורק טיימס כי העסקה לשחרור אילן גרפל קרובה מאוד לסיכום. לדברי נבחר הציבור הדמוקרטי מניו יורק, צפויה העסקה לצאת לפועל עם סיום השבתו של שליט לישראל. מהדיווח בעיתון עולה כי העצורים שישוחררו נעצרו בישראל על עבירות סמים

אילן גרפל - נאיבי, לא מרגל (חדשות 2)

אילן גרפל, הסטודנט הישראלי-אמריקני בן ה-27 שנעצר בחודש יוני האחרון במצרים באשמת ריגול למען ישראל, ישוחרר בימים הקרובים בתמורה לעשרות שבויים מצרים שכלואים בישראל, כך מפרסם הניו יורק טיימס.

חבר הקונגרס האמריקני מניו יורק, גרי אקרמן, אמר לכתב העיתון כי הוא פועל בנושא כבר מהימים הראשונים שבו נלקח גרפל לכלא. "אנחנו מאוד קרובים לחתימת עסקה", סיפר אקרמן. "זו יהיה מאוד משמח לראות אותו חוזר הביתה".

בכירים במצרים אמרו בימים האחרונים כי העסקה תצא לפועל רק אחרי שעסקת חילופי השבויים לשחרורו של גלעד שליט, אך "ללא קשר לעסקה". הבכיר המצרי, שלא מוכן להזדהות בשמו, אמר עוד כי מצרים תקבל בתמורה לגרפל 80 אסירים מצרים שנשבו סמוך לגבול עם ישראל - בעיקר סביב נושא הברחות סמים.

משפחתו של גרפל, ואף אילן עצמו, וחבר הקונגרס האמריקני טוענים כי אין לו שום קשר לריגול. "אילן התמחה אצלי בקיץ 2002 ואני מכיר את משפחתו", סיפר אקרמן. "הוא אידיאליסט ומעוניין בדו קיום. הוא אולי נאיבי, אבל לא מרגל". דניאל גרפל, אביו של אילן, אמר הוסיף בראיון לעיתון הניו יורקי כי הדברים של חבר הקונגרס מאוד משמחים אותו, אך הוא עדיין מצפה להודעה רשמית מוושינגטון או ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת