ספר חדש: "אדולף היטלר מת בארגנטינה"

שני עיתונאים שערכו מחקר בנושא טוענים כי היטלר לא התאבד בבונקר בברלין, אלא ברח מגרמניה ב-1945 לדרום אמריקה, שם הוא אף הקים משפחה ומת, רק ב-1962 . על פי המחקר, בארצות הברית ידעו והעלימו עין. קונספירציה או עובדות חדשות שישנו את ההיסטוריה כפי שאנו מכירים אותה? שפטו בעצמכם

אדולף היטלר - התאבד או ברח? (SKY NEWS)

ההיסטוריה גם היא, כך נראה, סובייקטיבית: העיתונאי הבריטי ג'רארד וויליאמס התארח אתמול ברשת החדשות הבריטית "סקיי" ואמר שהוא וידידו סיימון דונסטאן כתבו ספר חדש לאחר שמצאו "כמות מרשימה של הוכחות" שמצביעות על כך שאדולף היטלר מת כאיש זקן בדרום אמריקה - ולא התאבד בבונקר בברלין ב-1945.

וויליאמס טוען במחקר שערך, כי מסמכים שנותרו חסויים עד לאחרונה חושפים נתונים אחרים מספרי ההיסטוריה. "אנחנו לא רוצים לכתוב מחדש את ההיסטוריה, אבל העדויות שמצאנו על בריחתו של אדולף היטלר פשוט מדהימות מכדי להתעלם מהן", הסביר. "אין ראיות ממשיות למותם של היטלר ושל אווה בראון, העדויות של עדי ראייה שראו אותו בארגנטינה מרשימות ביותר".

את המחקרים וויליאמס ודונסטאן מרכז בספר "בריחתו של אדולף היטלר". המחברים טוענים שהפיהרר ובת זוגו בראון ברחו מגרמניה באפריל 1945 לארגנטינה הפשיסטית. על פי הטענות בספר, השניים חיו בארגנטינה 17 שנה, שם גידל היטלר שתי בנות עד שמת, קשיש, ב-1962.

"הגולגולת שהוצגה היא לא של היטלר"

הספר מפנה אצבע מאשימה למודיעין האמריקני, שלטענת הכותבים סייע במבצע הבריחה בתמורה לטכנולוגיה צבאית גרמנית. "סטלין, אייזנהאוור והובר מה-FBI ידעו שאין שום הוכחה לכך שהיטלר מת בבונקר", אמר וויליאמס. "קשה להבין מדוע כל כך הרבה מידע שאנחנו מפרסמים בספר לא קיבל התייחסות במהלך השנים".

על פי הדעה הרווחת, הגולגולת של היטלר נלקחה למוסקבה לאחר התאבדותו בבונקר והוצגה לראשי הממשל, אבל וויליאמס טוען שהגולגולת המדוברת היא בעצם גולגולת של אישה צעירה ולא של הפיהרר. וויליאמס טוען שהוא ודונסטאן ערכו מחקר מעמיק בארגנטינה, שכולל ראיונות עם עדי ראייה רבים, שמעידים שראו את היטלר במדינה אחרי סיום מלחמת העולם השנייה.

"רק עכשיו, כשהדמוקרטיה מתעוררת בארגנטינה, הסיפורים האמיתיים יוצאים לאור", סיכם וויליאמס. "אבל אפילו עכשיו, שני עדי ראייה קיבלו איומים על חייהם מגורמים אנונימיים בגלל שעבדו איתנו על הספר". השניים מצפים להוציא סרט על המחקר ועל כתיבת הספר בחודש ינואר הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת