הצעירה שהזדקנה ב-50 שנה בתוך כמה ימים

פונג אמנם לא נראית כך, אבל היא רק בת 26. הצעירה הדרום ויטנאמית האומללה הייתה לפני חמש שנים בלבד אחת הנשים היפות באזור מגוריה. היום היא נראית כמו אישה בת 80 לפחות, וכל זאת - בגלל תגובה אלרגית נדירה לאכילת פירות ים

כמה שנים בכמה ימים (חדשות 2)

צעירה בת 26 מוויטנאם קיבלה את מראה פניה של ישישה, אחרי שתגובה אלרגית נדירה גרמה לה "להזדקן" בעשרות שנים בתוך כמה ימים בלבד - כך לפחות טוענים כלי התקשורת בוויטנאם.

הסיפור העצוב של נגוייאן ת'י פונג החל בשנת 2008, אז היופי הצעיר שלה החל לדהות. אחרי מספר ימים זה כבר נראה כאילו ת'י פונג הזדקנה בעשרות שנים. העור שלה על כל הגוף התקמט, עיניה התנפחו וחריצים עמוקים נפערו בפניה.

עד היום היא כיסתה את פניה בבד כדי לא לספוג עלבונות, אבל עכשיו היא החליטה בעצת הרופאים המטפלים לחשוף את פניה ואת התופעה לעולם. חלק מהרופאים שראו את התמונות טוענים שמדובר ב"ליפודיסטרופיה" - תופעה נדירה שגורמת לרקמות שומן מתחת לפני העור להתכווץ, ולעור להיראות שמוט. התופעה היא נדירה מאוד, אבל גרמה כבר בעבר לתופעות דומות במקומות בעולם. 2000 מקרים של ליפודיסטרופיה כבר דווחו ברחבי העולם, אולם החדשות הרעות לצעירה הוויטנאמית - הן שאין תרופה לתופעה.

 

בני הזוג הציגו לעיתונאים תמונות של פונג הצעירה, ביום החתונה שלה, אז היא הייתה בת 21. היום היא אומרת במבוכה כי "לפני חמש שנים הייתי די יפה ולא מכוערת כמו היום", ומסבירה כי רק לפני 3 שנים היא גילתה שהיא אלרגית לפירות ים, ומאז התופעה רק מחמירה.

"כשזה התחיל, היו לי גירודים בכל הגוף, אפילו בלילות", היא משחזרת. אז, בעלה מיהר לבית המרקחת כדי להביא תקופה כלשהי, אבל לבני הזוג לא היה מספיק כסף כדי לקבל טיפול רפואי מתאים. "אחרי חודש שלקחתי את התרופה שקיבלתי מבית המרקחת, הגירוד הפסיק אבל המראה שלי השתנה לחלוטין. התחלתי לקחת תרופה אחרת, מסורתית אבל העור המשיך להתקמט".

פונג מספרת עוד: "אנחנו חושבים שזה גורל. הפסקתי לטפל בבעיה לפני שנתיים, והתחלתי לעטות מסיכה על פניי כשיצאתי החוצה. העור על הפנים שלי בחזה ובבטן החל להתקפל, ממש כמו אישה זקנה אחרי מספר לידות. אני מעולם לא הבאתי ילדים לעולם, אבל בנפשי, בשרירים, בשיניים ובעיניים - דבר לא השתנה".

בעלה של פונג נשאר רומנטי, ואומר כי "התחתנתי איתה כשהיא הייתה יפהפיה, נשארתי איתה במהלך המחלה ואף פעם לא נגעלתי". פונג מחייכת לבעלה ואומרת: "הוא עדיין אוהב אותי כמו קודם למרות שאני נראית זקנה ומגעילה. איתו אני מרגישה בטוחה שאני יכולה להמשיך לחיות ולעבוד".

בעקבות פרסום המחלה הנדירה, רופאים מבית החולים המרכזי במחוז בו בני הזוג גרים החלו להתעניין בתופעה והציעו לטפל בפונג בחינם באמצעות סטרואידים. האם זה יעזור? נצטרך לחכות ולראות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת