הפגנות מחאה בעולם: רומא בוערת

"צדק חברתי" - עולמי: עשרות אלפי צעירים ברחבי אירופה החליטו שלא להישאר אדישים אל מול החובות הציבוריים והמשבר הכלכלי. ברחבי איטליה, גרמניה, בריטניה ויוון, יצאו היום ההמונים לרחובות בדרישה לצדק חברתי ולמדיניות כלכלית הוגנת. ברומא הובערו מכוניות ונופצו שמשות חנויות ובנקים. כך זה נראה

לא רק בישראל. עשרות אלפי בני אדם מפגינים היום ברחבי העולם בקריאה לצדק חברתי ושוויון בכלכלה העולמית. "יום הזעם" העולמי החל ברומא בירת איטליה, כזעקה נגד השחיתות והמדיניות הקפיטליסטית הקלוקלת.

קבוצת המפגינים ברומא, אשר מכנים את עצמם "הזועמים", הניפו דגלים אדומים וכרזות נגד המשטר הקפיטליסטי, והמדיניות הכלכלית בטענה שהיא פוגעת באוכלוסייה המוחלשת. מביניהם מספר רב של מחוסרי עבודה, סטודנטים וגימלאים.

המפגינים קראו נגד בנקאים ופוליטיקאים, תוך שהם מאשימים אותם בהרס הכלכלה העולמית ובמצוקתם של מאות אלפי אדם ברחבי העולם. במהלך היממה האחרונה, המוני בני אדם שפניהם כוסו במסכות וקסדות, הבעירו מכוניות, ניפצו שמשות של חנויות ובנקים, והתעמתו עם הפקידים המקומיים. המשטרה פיזרה את ההמונים באמצעות גז מדמיע וזרנוקי מים. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות האיטלקית, לפחות אדם אחד נפצע, והובהל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

"אני כאן כדי לתמוך באלה לא מרוויחים מספיק כסף כדי לגמור את החודש", אמרה דנילה קוקוניה בת ה-43, מורה מצפון איטליה שהגיעה לקחת חלק בהפגנות. אזרחית נוספת שהשתתפה בהפגנה אמרה כי "במצב הנוכחי, איננו יכולים לשאת עוד בחוב הציבורי, שנוצר לא על ידינו, אלא על ידי אנשי השלטון, שלא אכפת להם מהאזרחים".

ג'וליאן אסאנג' יצא לתמוך במפגינים בלונדון

ההפגנות ברחבי העולם מהוות המשך ישיר למפגינים הרבים בניו יורק שהנהיגו את תנועת "לכבוש את וולסטריט", אשר קראה לכל אלה המזדהים עמם ברחבי העולם, להצטרף ולהפגין בעד השוויון הכלכלי והצדק חברתי.

במקביל למהומות ההמוניות ברומא, הפגינו אלפים בפרנקפורט שגרמניה וקראו לשוויון כלכלי מול הבנק האירופי המרכזי. בלונדון בירת הממלכה הבריטית התאגדו מאות בני אדם סמוך לכנסיית סיינט פול תחת הקריאה "לכבוש את הבורסה". מהמשטרה המקומית נמסר כי ההמונים ניסו לפרוץ את מחסומי האבטחה בכניסה למבנה הבורסה. מייסד אתר ההדלפות "ויקיליקס", ג'וליאן אסאנג', יצא אל המפגינים והביע תמיכה בקריאותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת