שוטר הרג שחור: "יריתי, סליחה"

שוב תיעוד של שוטר לבן יורה באזרח שחור לא חמוש מתפרסם בארה"ב. השוטר ניסה לעצור חשוד במכירה לא חוקית של נשק שנמלט מהשוטרים. אחרי שהשתלט עליו, ירה בו. לטענתו, הוא התבלבל עם אקדח הטייזר שנשא על גופו

לשורת המקרים האחרונים שבהם נורה גבר שחור בידי שוטרים אמריקנים מצטרף אירוע נוסף שתועד במצלמות, הפעם ככל הנראה מדובר בירי בשוגג. שוטר שהשתתף במעצר של גבר שנמלט משוטרים במדינת אוקלוהומה התכוון לנטרלו באמצעות אקדח טייזר, אך ירה בו בנשקו האישי והרג אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת מחוז טולסה פרסמה סרטון המתעד את השתלשלות האירועים שהובילה לירי הקטלני בתחילת החודש. בסרטון ניתן לראות את אריק האריס, עבריין מוכר למשטרה מעבירות סמים, בשנות ה-40 לחייו, יושב ברכב שבו ניסה לפי החשד למכור אקדח ותחמושת לשוטר סמוי.

כשמגיעה ניידת משטרה נוספת כדי לבצע את המעצר הוא נמלט מהרכב ברגל והשוטרים מתחילים לרדוף אחריו, עד שאחד מהם מצליח להפילו לרצפה.

נורה למוות בשוגג? (רויטרס)

בשלב זה לטענת המשטרה המקומית התנגד האריס למעצר ואז ביקש השוטר המתנדב רוברט בייטס, בן 73, להשתמש באקדח הטייזר שלו כדי לנטרלו, אך ככל הנראה טעה וירה בו באקדח הרגיל.

בסרטון נשמע אחד השוטרים שמבצעים את המעצר צועק: "טייזר טייזר" ואז נשמעת ירייה ואחריה קולו של בייטס שאומר: "הו יריתי בו, אני מצטער".

"דוחות החקירה הראשונית קובעים כי השוטר המתנדב ניסה להשתמש בכוח לא קטלני, והאמין כי הוא משתמש בטייזר כשלמעשה הוא ירה באקדח ופגע בהאריס", אמרו גורמים במשטרת טולסה.