הרפובליקנים תוקפים: "הילרי רעה"

פחות מיממה לאחר שהכריזה על התמודדותה לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון כבר מוצאת את עצמה בקו האש. הרפובליקנים פרסמו סרטונים המשמיצים את המועמדת הטרייה: "היא מייצגת את היהירות, השחיתות והטיוח"

שעות ספורות לאחר ההכרזה הרשמית על התמודדותה במירוץ לנשיאות ארצות הברית, יוצאים ראשי המפלגה הרפובליקנית למתקפה חזיתית נגד הילרי קלינטון, ומפרסמים ברשתות החברתיות סרטונים המשמיצים אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועמדים הרפובליקנים, טד קרוז וראנד פול, טענו בסרטונים שפרסמו כי "קלינטון היא התגלמות כל המה שרע בוושינגטון, היא מייצגת את יהירות הכוח, השחיתות והטיוח".

"אנחנו מוכנים לקראת הילרי", אמר קרוז לתומכיו. "אנחנו יודעים בדיוק למה לצפות. הילרי קלינטון מייצגת את כל מה שרע במדיניות העבר".

בחר לתקוף את הטיוח. פול (רויטרס)

לעומתו, ראנד פול, הסנטור הרפובליקני מקנטאקי, התמקד בימים האחרונים בהאשמות שהופנו בתקופה האחרונה נגד קלינטון, לפיהן במהלך כהונתה כמזכירת המדינה, היא ניסתה לטייח את פרטי הפיגוע בשגרירות ארצות הברית בלוב ונהגה להשתמש בתיבת דואר אלקטרוני פרטית.

קלינטון: "רוצה להיות אלופה"

קלינטון הכריזה אמש על מועמדותה לנשיאות ארצות הברית ב-2016 מטעם הדמוקרטים. ב-2008 הפסידה לברק אובמה בבחירות הפנימיות במפלגה.

מנהל הקמפיין של קלינטון, ג'ון פודסטה, כתב: "זה רשמי - הילרי מתמודדת לנשיאות". הוא הוסיף כי היא תיפגש בקרוב עם תומכים במדינת אייווה ותערוך אירוע בחירות ראשון בחודש הבא. בסרטון שילווה את הקמפיין שלה אומרת קלינטון: "אני רצה לנשיאות. האמריקנים צריכים אלופה ואני רוצה להיות כזו. אני יוצאת לדרך כדי להרוויח את קולכם, כי זה הזמן שלכם ואני מקווה שתצטרפו אליי למסע". בתה, צ'לסי, צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "אני מאוד גאה בך, אמא".

קלינטון, בת 67, נחשבת בעיני רבים למועמדת המובילה להפוך לאישה הראשונה שתכבוש את התפקיד. עד כה היא שמרה על קו מתון וזהיר במיוחד בכל הנוגע למתיחות בין הממשל בוושינגטון לירושלים, ומדיניותה עשויה להיות זו שתקבע את גורל היחסים בין שתי המדינות - שנמצאים בשפל חסר תקדים בעקבות חילוקי הדעות בין אובמה לנתניהו בנושא הסכם הגרעין עם אירן.