הסוף לאפליה: אמוג'י - גם בגוון עור כהה

כמעט כל אחד מאיתנו משתמש מדי יום בסמלים המצוירים בתוכנות המסרים המידיים השונות - אלא שעד היום היו קיימים בהן רק סמלים של בני אדם בגוון עור לבן. כעת העיוות הזה משתנה: בגרסה החדשה של iOS שהשיקה "אפל" יש גם סמלים של בני אדם בגוון עור כהה

הסמלים החדשים - בכל הצבעים (טוויטר)

הסוף לאפליה בתוכנות המסרים המידיים: ענקית הטכנולוגיה "אפל" השיקה שלשום (חמישי) את סדרת האמוג'ים החדשה - אותם סמלים ופרצופים שעושים בהם שימוש תכוף בהעברת הודעות מיידיות. אלא שלא מדובר בעדכון גרסה שגרתי שכמעט ולא שמים לב אליו: הפעם מדובר בעדכון שמתקן עיוות היסטורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עד היום - הופיעו בכלל הגרסאות של האמוג'ים רק פרצופים של בני אדם בגוון עור בהיר, אלא שמעתה, בגרסה החדשה של iOS, גרסת 8.3, מופיעים גם פרצופים בגווני עור כהים, שלמעשה משקפים את כלל אוכלוסיית כדור הארץ. כל משתמש יוכל לבחור את הפרצוף שהוא מעוניין לשלוח לחברו - ועל ידי לחיצה ארוכה עליו, ניתן יהיה לבחור גם את גוון העור.

ו"אפל" לא עצרה רק בשינויי גוון העור המתבקשים: מעתה מופיעים בין האמוג'ים גם איורים של בני זוג מאותו המין, ומשפחות בהן יש שתי אימהות או שני אבות.

זהו אמנם שינוי קטן - אבל גדול: מיליוני משתמשים ברחבי העולם מתקשרים רק באמצעות הודעות כתובות וסמלים שכאלה, וכעת האמוג'ים שהם מעבירים מהאחד לשני יוכלו באמת לשקף את מי שהם.