נשיא אקוודור צייץ "הייל היטלר" - וחולל סערה

מנהיג המדינה הדרום-אמריקנית המקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל, צייץ בחשבון הטוויטר שלו את הסיסמה המזוהה עם הצורר הנאצי - לאחר שנשיא המדינה לשעבר כינה אותו "פאשיסט", ואחד העוקבים ברשת החברתית טרח להזכיר לו את האמירה. הציוץ חולל סערה בקרב למעלה משני מיליון העוקבים של הנשיא

הציוץ השנוי במחלוקת של נשיא אקוודור (טוויטר)

הצהרת כוונות או הלצה לא מאוד מוצלחת? ימים בלבד לפני שיצוין בישראל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, משנתו של הצורר הנאצי אדולף היטלר עדיין חיה ונושמת ברשת - לפחות על פי ציוץ אחד שנוי במחלוקת שצייץ מנהיג אקוודור, מדינה בדרום אמריקה המקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא רפאל קוראה, צייץ בחשבון הטוויטר שלו ביום חמישי האחרון את הסיסמה המזוהה עם הצורר הנאצי "הייל היטלר!" זאת בתגובה לציוץ של גולש אחר, שטרח להזכיר לקוראה את אמירתו של נשיא אקוודור לשעבר, שכינה אותו פאשיסט.

התגובה החריגה הגיעה לאחר ששלל פוליטיקאים נוספים מאקוודור וממדינות שכנות צייצו מחדש את ההקנטות כלפי קוראה - וזה ככל הנראה מה שהביא אותו להשיב להם עם הציוץ החריג למדי שלו. לא ברור אם הוא העלה את התגובה הזו לרשת החברתית בתור הלצה לא ממש משעשעת או שמא מדובר בתשובה רצינית המשקפת את אמונותיו.

זוכה לשלל גידופים. נשיא אקוודור קוראה (רויטרס)


מה שבטוח הוא, שיותר מ-2 מיליון עוקבים אחר הנשיא בחשבונו בטוויטר, לא נותרו אדישים לציוץ השנוי במחלוקת. 421 מהם בחרו לצייץ מחדש את הציוץ - מה שהוביל לכך שעוד ועוד עוקבים הבחינו בו.

הקומיקאי הנודע 'ירד' על הנשיא - וזכה לציוץ תגובה

קוראה, שנחשב ל"הוגו צ'אבס" של אקוודור, נבחר לנשיאות המדינה לראשונה ב-2007, ומאז הוא 'זוכה' להקנטות וגידופים ברשתות החברתיות על ידי מתנגדיו - ולא רק על ידם.

גם הוא עצבן את הנשיא. ג'ון אוליבר (רויטרס)


איש הטלוויזיה הנודע ג'ון אוליבר סיפר כמה בדיחות על התנהלותו השנויה במחלוקת של קוראה לפני כחודשיים - ובתגובה, הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מנחי תוכניות אירוח הם אפילו פחות חברותיים מחומר משתן".

לפני כשנתיים, שקל קוראה להעניק מקלט מדיני למדליף האמריקני אדוארד סנואודן - ועורר את זעמו של הנשיא אובמה.