מפגש היסטורי בועידת אמריקה

לראשונה מאז הפשרת היחסים בין קובה לארה"ב, רגע היסטורי נרשם בועידת מדינות אמריקה. בועידה שנפתחה אמש נפגשו פנים מול פנים נשיא ארה"ב אובמה ונשיא קובה קסטרו ואף לחצו ידיים ובירכו זה את זה בלבביות

בירכו זה את זה. אובמה וקסטרו (רויטרס)

לראשונה מאז הפשרת היחסים בין המדינות, נפגשו אמש (שישי) נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיא קובה ראול קסטרו, בוועידת אמריקה שנפתחה בפנמה. השניים לחצו ידיים, בירכו אחד את השני ואף הצטלמו יחד, במחווה סמלית לכוונותיהם לחידוש הקשרים בין שתי המדינות היריבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהבית הלבן נמסר כי השניים לא ניהלו שיחה ארוכה ובעלת חשיבות במהלך הועידה אתמול, אך צפויים להיפגש בשנית היום. בטרם פגישתו ההיסטורית עם קסטרו, נפגש מוקדם יותר אתמול אובמה עם מתנגדים למשטר בקובה. בפגישתם אמר הנשיא האמריקני לפעילי זכויות האזרח כי "אנו מאחוריכם לכל אורך הדרך". עוד אמר אובמה בנאומו בוועידה כי "חלפו הימים בהם יכלה ארה"ב להתערב בענייני דרום אמריקה".

מנהידי מדינות אמריקה בועידה (רויטרס)


ועידת אמריקה הינה ועידה בה מתכנסים מנהיגים מצפון, מרכז ודרום אמריקה. הועידה שנפתחה אמש הינה הועידה השביעית במספר, אך הראשונה בה משתתפת קובה. בעוד רבים בעולם ציפו לפגישה בין אובמה לקסטרו, עולה החשש כי על השמחה סביב הפגישה יעיב המתח הגובר בין ארה"ב לוונצואלה.