נעצר חשוד ברצח הישראלי בברלין

בשיתוף פעולה של המשטרות בגרמניה, אלבניה וצ'כיה, נעצר אזרח אלבני בן 28 בחשד שרצח את הצעיר הישראלי בברלין השבוע. הוא נעצר בעיר הצ'כית אוסטי נאד לאבם, הסמוכה לגבול עם גרמניה. עדיין לא ברור מה הרקע למעשה

זירת הרצח, היום (dpa)

התפתחות בחקירת רצח הישראלי בברלין: משטרת גרמניה מדווחת כי עצרה חשוד ברצח הצעיר בן ה-22 שאירע השבוע מאחורי חורבות כנסייה נטושה בברלין. החשוד ברצח הוא אזרח אלבני והוא נתפס דווקא בצ'כיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת המשטרה המקומית, החשוד - צעיר בן 28 - נעצר הערב (שישי) בעיר אוסטי נאד לאבם, הסמוכה לגבול עם גרמניה. עוד נמסר ממשטרת גרמניה כי שמו של החשוד עדיין לא הותר לפרסום.

מוקדם יותר השבוע, התברר כי הצעיר הישראלי ביקש סיוע כספי מהשגרירות הישראלית בערב חג הפסח - כך טען איל סיסו, קונסול ישראל בגרמניה, בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 עם יונית לוי.

"הוא לא נפגש איתי אישית", הבהיר סיסו, "אבל הוא הגיע לשגרירות בערב החג וביקש סיוע כלכלי בקשר למשפחה. שוחחנו עם המשפחה וביקשנו לסייע לו, המשפחה נרתמה והוא הלך לחב"ד, חגג איתם בליל הסדר".

"זה היה עניין טכני שלצערי אנחנו מורגלים בו כמעט מדי שבוע במשרד החוץ", הוא הסביר. "אנשים באים לנציגויות עם בעיות כאלו ואחרות. זו הייתה בעיה פתירה, נדרשנו להתקשר למשפחה, לעדכן אותם, לבקש מהם סיוע, זה מה שעשינו בערב החג".

"הכיוון כרגע הוא פלילי, אבל עדיין לא יכולים לאשר את זה"

לדברי הקונסול, עדיין לא ברור מה היה הרקע לרצח, אולם המשטרה המקומית מתמקדת בכיוון הפלילי. "הוא הגיע להוסטל, ככל הנראה הוא הכיר אדם כזה או אחר שמשטרת גרמניה חוקרת", סיפר סיסו. "הכיוון כרגע הוא פלילי, אבל הם עדיין לא יכולים לאשר את זה".

סיסו אף טען כי הוא עצמו נפגש היום עם חוקרי הרצח. "הם בודקים את זה במלוא הרצינות", הוא העיד, "הם נותנים סיכויים נמוכים לכיוון לאומני או אנטישמי, אבל הם עדיין לא יכולים לשלול את זה עד שיעשו את כל הבדיקות. אני מקווה שבמהרה הם ייתנו לנו פתרונות, ונוכל להבין מה בדיוק קרה".