"הילרי קלינטון תודיע בראשון: מתמודדת לנשיאות"

מזכירת המדינה ואשת הנשיא לשעבר הילרי קלינטון צפויה להודיע ביום ראשון על הצטרפותה למירוץ לנשיאות ארה"ב, כך דיווחו כלי תקשורת אמריקנים. על פי מקורביה, היא תודיע בטוויטר על כך רשמית ולאחר מכן תוציא הודעה לתקשורת

ארכיון (Ralph Alswang)

מזכירת המדינה לשעבר הילרי קלינטון צפויה להודיע רשמית ביום ראשון הקרוב על התמודדותה לנשיאות ארה"ב בבחירות 2016 מטעם המפלגה הדמוקרטית. כך דיווחו הלילה מספר כלי תקשורת אמריקנים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר החדשות "ניו יורק דיילי ניוז" דיווח על כך לראשונה הלילה. ב"גרדיאן" הבריטי צוין כי קלינטון, אשת הנשיא לשעבר ביל קלינטון, תודיע על המהלך במהלך ביקור שייערך ביום ראשון באיווה.

בסביבתה של קלינטון אמרו כי התכנית היא להכריז על מועמדות דווקא בציוץ בטוויטר הרשמי שלה בשעות הצהריים, ולאחר מכן להפיץ סרטון וידאו קצר שלה עם ההכרזה, והודעה לתקשורת. לאחר מכן, על פי התכנון היא תקיים מספר שיחות בה תציג את מסע הבחירות שלה, עליו היא שוקדת בתקופה האחרונה.

בשנת 2008 הפסידה קלינטון לנשיא המכהן ברק אובמה, ושימשה כמזכירת המדינה שלו. היא צפויה להתמודד עם סוגיות קשות במהלך הקמפיין - בין היתר הקשורות לפרשת ניהול תכתובות הדואר האלקטרוני שלה, במסגרתה שלחה הודעות מתיבת דוא"ל פרטית, ולא דרך זו הרשמית של משרדה.

הסמן הימני בארה"ב נכנס למירוץ

ביום שלישי האחרון הכריז ראנד פול, הסנטור הרפובליקני מקנטאקי, על כוונתו לקבל את המינוי של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. פול הבטיח, מול קהל מריע של תומכים, שהוא מוכן "לנער את וושינגטון ולמלא אותה ברעיונות שלו". אבל בוושינגטון, שעדיין מנומנמת, מטילים ספק ביכולתו של המועמד השמרני-ליברלי להיות מתחרה רציני למרוץ בית הלבן.

"המכונה בוושינגטון זוללת את החירויות שלנו ופולשת לכל פינה וסדק בחיינו. זה חייב להיפסק", אמר פול לקהל אוהדיו בקנטאקי. "אני עומד להיות להוביל חזרה לשגשוג".פול, רופא עיניים וכירורג במקצועו, נכנס לעולם הפוליטיקה האמריקני עם הופעתה של תנועת "מסיבת התה" הימנית. הוא זכה בבחירות לסנאט בשנת 2010, כבר בניסיון הראשון שלו.

פול נחשב למועמד קיצוני עם דעות שנויות במחלוקת, אפילו בתוך המפלגה הרפובליקנית. הוא בדלן ביחס למועמדים האחרים ומאמין שארצות הברית צריכה להיות יותר זהירה ומאופקת בפעולות הצבאיות מעבר לים.