צפו: המעצר שקדם לירי השוטר באזרח השחור

משטרת דרום קרוליינה פרסמה את סרטון הוידיאו מתוך ניידת המשטרה בה נהג השוטר מייקל סלאגר ברגע המעצר של וולטר סקוט. בסרטון נראה סקוט יורד מהרכב ומתחיל לברוח כאשר סלאגר דולק אחריו. על פי הדיווח, הסיבה בגינה סקוט ברח הינה חוב כספי

משטרת דרום קרוליינה הפיצה הלילה (שישי) סרטון מהמצלמה הקדמית שהוצבה בניידת המשטרה שהייתה באירוע מעצרו של וולטר סקוט בן ה-50 שנורה למוות על ידי השוטר מייקל סלאגר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה כיצד המשטרה דורשת מסקוט לעצור בצד לאחר שכביכול ביצע עבירת תנועה. לאחר שסלאגר ניגש לרכבו של סקוט לקחת את פרטיו, יצא סקוט לראשונה מרכבו, ובתגובה הורה לו השוטר לשוב לרכבו. כעבור מספר שניות נפתחה הדלת בשנית ממנה יצא סקוט בריצה. סלאגר מיהר להגיב ודלק אחריו, כשאת התוצאה הטרגית לא ניתן לראות בסרטון המשטרתי. 

עורך דינה של משפחתו של סקוט טוען כי ככל הנראה הסיבה בגינה החליט וולטר לברוח היא חוב תשלום מזונות בסך של 18 אלף דולרים לגרושתו.

האירוע התרחש בשבוע שעבר בעיר צ'רלסטון, לאחר שסקוט נעצר בעקבות עבירת תנועה זניחה - אחד מאורות הבלימה ברכבו היה שבור. השוטר, מייקל סלאגר (33), התעמת עמו עד שבשלב מסוים החל סקוט להימלט מהשוטר רגלית. בשלב זה שלף סלאגר את כלי הנשק שלו וירה שוב ושוב בגבו של סקוט עד שזה צנח לקרקע.

צוות רפואי שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו של סקוט בזירה. בחקירתו טען השוטר כי נאלץ לירות בסקוט לאחר שזה שלף אקדח טייזר מולו וניסה לחטוף את אקדחו, אך בתיעוד האירוע - שתחילתו לא צולם - לא נראה סקוט שולף נשק מכל סוג או מנסה להתעמת עם השוטר.

משרד המשפטים של ארה"ב וה-FBI פתח בחקירה של הירי הקטלני, שעורר שוב את המתח הבין גזעי בארצות הברית. המדינה עברה שנה קשה בה המשטרה במקומות שונים במדינה עמדה במרכז סערה ציבורית, לאחר מספר אירועים בהם שחורים לא חמושים נורו למוות בידי שוטרים לבנים.

רשתות הטלוויזיה בארה"ב מסקרות בהרחבה את האירוע, ואיש עדיין לא נתן גיבוי פומבי לפעולת השוטר. מפקד המשטרה המקומית קרא לסיים את החקירה בטרם יוסקו מסקנות. "יש לנו 343 שוטרים", אמר, "אחד מתוכם קיבל החלטה לא טובה".

"כשאתה טועה אתה טועה", אמר ראש העיר קית' סאמר. "כשאתה מקבל החלטה גרועה, לא מעניין אותי אם אתה במדים או אזרח ברחוב - אתה צריך לתת את הדין על ההחלטה שלך". לדבריו, לולא היה האירוע מתועד - ייתכן כי השוטר כלל לא היה עומד לדין.