מרכול יהודי הושחת בדנמרק

אבן הושלכה לעבר מכולת כשרה בבירה הדנית וניפצה את חלון הראווה, בנוסף על קיר המבנה נכתב:"יהודים חזירים". התקרית הזאת מגיעה חודשיים בלבד לאחר פיגוע טרור שאירע בקופנהגן במהלכו נורו יריות לעבר בית כנסת בעיר והביאו למותו של דן אוזן בן ה-37

זירת הפיגוע בבית הכנסת לפני כחודשיים| אר (רויטרס)

תקרית אנטישמית נוספת בדנמרק: מרכול יהודי הממוקם בבירה הדנית הושחת אתמול (חמישי) על-ידי אלמונים אשר ריססו על קיר המבנה את הכיתוב "יהודים חזירים" ואף השליכו אבן אשר ניפצה את חלון הראווה של החנות. על פי התקשורת המקומית, סיור משטרתי הוא שזיהה את הנזק למעדניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני כחודשיים התרחשה תקרית אנטישמית בקופנהגן במהלכה נרצח דן אוזן בן ה-37, אזרח ישראלי שחי בדנמרק, כאשר נורה למוות בשעה ששמר על מוסד יהודי שבו התקיים בת מצווה. "אנחנו בקהילה היהודית בעיר נמצאים במתח גדול מאוד מאז המקרה", סיפר הרב יצחק לוונטל, שליח חב"ד לקופנהגן בשיחה עם חדשות 2. "זו מתקפה על הזכות של היהודים לחיות במדינה הזו".

מאז אותו אירוע ב-14 בפברואר, דאגה ממשלת דנמרק לאבטח מוסדות ובתי עסק יהודיים לאור האיומים והאנטישמיות הגוברות וגם לנוכח תקריות הירי ברחבי אירופה כמו הפיגוע ב"היפר כשר" בצרפת ופיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל בלגיה.