המאבק בדאע"ש: ההרג ההמוני נמשך, כוחות חדשים מצטרפים ללוחמה

בזמן שחברי ארגון הטרור הקיצוני ממשיכים לטבוח באזרחים והוציאו להורג 52 שוטרים עירקים, נמשכות המתקפות האווירית של כוחות הקואליציה על יעדים של דאע"ש. קנדה תקפה היום לראשונה יעדים של הארגון ושוודיה הודיעה שהיא מצטרפת לקואליציה נגד הארגון - ותשלח חיילים לעירק

עשרות שוטרים עירקים נטבחו במעבר הגבול (רויטרס)

דאע"ש ממשיך במסע ההרג, עוד ועוד כוחות מצטרפים למאבק בארגון הטרור: פעילי הארגון הוציאו להורג בתחילת השבוע 52 עירקים, רובם הגדול שוטרים במעבר הגבול עם סוריה - כך מסר מושל מחוז אנבאר שבמערב עירק. דבר מותם נודע רק היום בהודעה שמסר מושל המחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם הוצאו להורג באזור שנחשב אסטרטגי - סמוך למעבר הגבול אל-קאים שבין עירק לסוריה, עליו השתלט ארגון הטרור בעבר.

ובמקביל למעשי הזוועה שממשיך הארגון לבצע, נמשכות גם התקיפות האוויריות על יעדים של דאע"ש. חיל האוויר של קנדה לקח היום לראשונה חלק בהפצצות - כך נמסר בהודעה מטעם צבא ארה"ב שהוביל את המתקפה. מטוסי חברות הקואליציה תקפו גדודי לוחמים, רכבים ויעדים של הארגון.

גם קנדה החלה להפציץ מהאוויר יעדי טרור (רויטרס)

ולא רק קנדה עשתה היום צעד ראשון במאבק בארגון הרצחני: גם שוודיה הצטרפה לקואליציית המדינות הלוחמות נגד ארגון הטרור. שרת החוץ השוודית מרגוט וולסטרום הצהירה כי המדינה הסקנדינבית צפויה לשלוח 120 חיילים לצפון עירק עד חודש יוני, זאת לצורך הכשרה של חיילים עירקים וכורדים כחלק מהמאבק בדאע"ש.