למה צבע שוטר קנדי את שיערו בוורוד?

ראיין וילמר הגיע אתמול לעוד יום שגרתי בעבודה בתחנת המשטרה של טורונטו, אלא שמשהו אחד לא היה רגיל: הוא הגיע לעבודה כששיערו צבוע כולו בוורוד בוהק. הסיבה: השוטר צבע את שיערו לאות הזדהות עם הקהילה הלהט"בית במסגרת יום המאבק בבריונות ובהומופוביה

וילמר ורעמת השיער הוורודה (טוויטר)

מדים כחולים, שיער ורוד: ראיין וילמר משרת זה כמה שנים כשוטר במשטרת טורונטו - העיר הגדולה ביותר בקנדה. אתמול הוא הגיע לעבודה כמו בכל בוקר, כשהוא לבוש מדים, ועליו גם אקדח ואזיקים - אלא שהשיער שעל ראשו היה צבוע כולו... בוורוד. ובוהק במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הפושעים שנתקלו בשוטר וילמר ודאי לא דמיינו לעצמם שמי שיעצור אותם יהיה שוטר עם שיער ורוד - אלא שלמחזה החריג הזה יש הסבר: לרגל היום הבינלאומי למאבק בבריונות ובהומופוביה שצוין אמש במדינות רבות בעולם, החליט וילמר לצבוע את שיערו בוורוד לאות הזדהות.

וילמר צילם את עצמו עם המדים והשיער בצבע החריג, העלה את התמונה לחשבון הטוויטר שלו - וכתב: "אם התמונה הזו תזכה ליותר מאלף ציוצים מחדש, אני אשאיר את הצבע הוורוד כל השבוע". עד מהרה, זכתה התמונה ללמעלה מ-2,000 ציוצים מחדש - מה שחרץ את גורלו של וילמר ורוד השיער.

שיער ורוד? במשטרה הקנדית זה לא ממש מקובל

מפקדו של וילמר לא ממש אהב את המחווה הזו, בין היתר מכיוון שחוק המשטרה בקנדה אוסרים על צביעת השיער בצבע שכזה - אלא משהבין את המטרה שלשמה נצבע השיער, הוא עודד את וילמר להישאר עם התספורת הזוהרת.

וילמר צבע את שיערו בוורוד במסגרת "היום הבינלאומי למאבק בבריונות" שצוין אתמול במספר מדינות בעולם. היום הזה צוין לראשונה ב-2007, לאחר שתלמידים בבית ספר בקנדה הקניטו תלמיד אחר שהגיע לבוש בחולצה ורודה ליום הראשון של הלימודים.

מאז, נוהגים אזרחים רבים לעטות על עצמם חולצות ורודות לאות הזדהות למשך יום אחד - ורק השוטר וילמר לקח את היוזמה הזו צעד אחד קדימה.