12 שנה אחרי: הילדות גילו שהוחלפו בלידה

בשנת 1998, בהפרש של רבע שעה, נולדו שתי תינוקות בבית חולים ברוסיה: האחת בלונדינית, השנייה כהה. בעקבות טעות בבית החולים, הוחלפו התינוקות ונשלחו האחת למשפחתה של השנייה. רק היום, אחרי שאחד האבות סירב לשלם מזונות לגרושתו ועבר בדיקת DNA, התגלתה האמת המרה. עכשיו שתי המשפחות תובעות יחדיו את בית החולים

אופס, התינוקות הוחלפו. אילוסטרציה

שתי משפחות מרוסיה תובעות את בית החולים באשמת "פשע מוסרי", אחרי שגילו כי התינוקות שלהם הוחלפו - לפני 12 שנה. מאז גדלו שתי הילדות במשפחות האחד של השני, מבלי שמישהו מהם יודע על הטעות הגורלית.

המשפחות גילו את ההחלפה במקרה, אחרי שבעלה של אחת היולדות התגרש ממנה וסירב לשלם לה מזונות, בטענה שבתו כלל לא נראית כמוהו. הבעל והילדה נשלחו בהוראת בית המשפט לבדיקות DNA, ולתדהמת כולם - הבדיקות הוכיחו שהבעל הסרבן צודק: אירנה בילביאבה בת ה-12 היא לא בתו הביולוגית של הנתבע, גם לא של התובעת, היא בתם של אנשים אחרים.

המשטרה הרוסית פתחה בחקירה וגילתה כי אירנה היא בכלל הבת של משפחה מוסלמית. הבת שלהם, גם היא בת 12 ושמה אניה, התגלתה כבתם הביולוגית האמיתית של הבעל הסרבן וגרושתו.

שתי הבנות נולדו בשנת 1998 בהפרש של 15 דקות האחת מהשנייה, אבל הצמידים שעל פרקי ידיהן הוחלפו או שלא הונחו נכון כבר מלכתחילה. שתי הבנות גדלו במשפחות הלא ביולוגיות שלהן במשך 12 שנה.

האמא: "חשבתי לעצמי - בטח לבעלי יש עור כהה במשפחה"

"הרבה פעמים עלו שאלות לגבי המראה של אירנה", אמרה האם יוליה לתקשורת הרוסית. "אחרי הלידה ניסיתי לזהות את עצמי ואת בעלי בילדה, אבל לא היה שם כלום. הרגעתי את עצמי ואמרתי שבטח לבעלי יש אנשים בעלי עור כהה במשפחה". יורי, אביה של אירנה, אמר שהוא תמיד חשד שאישתו לא הייתה נאמנה לו, אבל עד הגירושים הוא לא דיבר על זה משום שהוא חשש לפגוע בה בלי הוכחות.

אביה הביולוגי של אירנה הוא בכלל מוסלמי מטאג'יקיסטן, וגם במשפחה המוסלמית ניסו למצוא הסברים מתקבלים על הדעת למראה של התינוקת - ילדה בלונדינית עם עור בהיר.

היום, שתי המשפחות יחדיו החליטו לתבוע את בית החולים במאות אלפי דולרים על ה"פשע המוסרי", אבל מומחי המשפט ברוסיה אומרים שאין כמעט סיכוי לזכות במשפט כזה - אחרי 12 שנה. שתי הבנות יודעו על המצב ושתיהן, כמובן, בחרו להישאר במשפחות שגידלו אותן, אבל הן החליטו להישאר בקשר גם עם ההורים הביולוגיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת