יפן מציעה: 10,000 טיסות חינם

רעידת האדמה הקטלנית ביפן הרחיקה מהמדינה גם את התיירים, וכעת מנסה הממשלה היפנית להשיב אותם. הדרך: הגרלת אלפי כרטיסי טיסה שיחולקו חינם למי שיסכים לבקר ביפן ולפרסם את רשמיו החיוביים מהביקור. בממשל היפני הבטיחו: הביקור אינו מסוכן, ואתר לשכת התיירות קרס מעומס הפניות

מרגישים שהיה פה אסון? (רויטרס)

אם חשבתם איך לטייל בעולם בחינם, יכול להיות שיש פיתרון: ממשלת יפן פתחה בקמפיין לקידום התיירות אחרי רעש האדמה שפקד את המדינה לפני כשבעה חודשים. כדי להחזיר את התיירים שחוששים לבקר במדינה מאז, לשכת התיירות הממשלתית מגרילה 10,000 כרטיסי טיסה בחינם לתיירים שיירשמו באתר הממשלתי.

מאז רעידת האדמה שפקדה את המדינה בתחילת מרץ, צנח מספר התיירים ב-50%. כעת מנסים היפנים לשקם את התדמית המסוכנת בעזרת תיירים שייתרשמו מארץ השמש העולה ויפרסמו את רישומיהם ברשת. אלו מכם שמתכננים לנפוש בחינם צריכים לקחת בחשבון את יתר עלויות החופשה, שצפויה לצאת לפועל באפריל 2012 - אז תאשר הממשלה את התקציב לתכנית.

זמן קצר לאחר הפרסום, קרס האתר של סוכנות התיירות היפנית בגלל עומס הפניות. במהלך היום הוא שב לפעולה, אך תפקד באיטיות רבה. בכל מקרה, עדיין לא ניתן להירשם באתר, כיוון שהרישום ייפתח מאוחר יותר.

כ-20 אלף בני אדם נהרגו ברעש האדמה ההרסני שהותיר נזק רב וגרם לאסון גרעיני באזור שסביב הכורים בפוקושימה. בחודשים האחרונים נעשים מאמצים כבירים מצד המדינה לשכנע את התיירים לא לחשוש מסכנת קרינה, שהובילו לעלייה קלה בתיירות הנכנסת. ממשלת יפן מדגישה כי כל אזורי התיירות בטוחים כיום, מלבד האזורים שסביב הכורים הגרעיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת