דיווח: לוביץ השתמש בחומר משתן

טייס המשנה בטיסת ג'רמן ווינגס השתמש, בסבירות גבוהה, בחומר משתן במטרה לגרום לטייס הראשי לעזוב את הקוקפיט, כך עולה מחיפוש שנערך במחשבו האישי; במקביל, קמפיין להנצחת שמו של קפטן הטיסה, פטריק סונדנהיימר, צובר תאוצה ברשתות החברתיות בגרמניה

חיפש ברשת מידע על חומרים מזרזי שתן

אנדראס לוביץ, טייס המשנה שריסק את מטוס ג'רמן ווינגס, שפך ככל הנראה חומר משתן בכוס הקפה של הקפטן הראשי פטריק סונדנהיימר, במטרה לגרום לו לעזוב את תא הטייס, כך עולה מחקירת נסיבות ההתרסקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבדיקה שנעשתה במחשבו האישי של טייס המשנה התגלה כי לוביץ חיפש ברשת אחר מידע על חומרים המזרזים מתן שתן, וזאת כחלק מתכניתו לגרום לטייס הראשי לעזוב את תא הטייס ובכך לממש ללא הפרעה את פעולת ריסוק המטוס אותה תכנן מבעוד מועד.

ממצאי החקירה מגלים כי קיים סיכוי של ממש שלוביץ רכש חומר משתן, אולם גורמים המעורבים בחקירת האירוע סירבו להתייחס באופן רשמי לממצאים החדשים. מידע נוסף שנמצא במחשבו האישי של טייס המשנה צפוי להתפרסם בימים הקרובים.

רבים קוראים להנצחת שמו של קפטן טיסת 4U 9525

במקביל גוברים בגרמניה הקולות הקוראים להנצחתו של קפטן הטיסה, פטריק סונדנהיימר. עשרות אלפי הודעות ברשתות החברתיות השונות נשלחו במסגרת קמפיין המשבח את ניסיונותיו של הקפטן להציל את נוסעי המטוס מגורלם הטרגי.

אתר ההתרסקות באלפים הצרפתיים (רויטרס)


סונדנהיימר עבר לעבוד בחברת ג'רמן ווינגס משום שמרבית טיסותיה הן ליעדים אירופים, עובדה שאפשרה לו לבלות זמן ארוך יותר עם משפחתו, בניגוד לעבודתו הקודמת בחברת האם לופטהנזה בה עבד בטיסות ארוכות טווח. לסונדנהיימר בן ובת, בגילאי 3 ו-6.