ברלוסקוני מציע שם חדש למפלגתו: "קדימה הפות"

רה"מ האיטלקי הביע היום שוב את חיבתו האולי עזה מדי למין הנשי, ובאופן פרטני יותר, לאיברים המוצנעים, כשהציע באסיפה של מפלגתו לשנות את שם התנועה בראשותו ל"קדימה הפות". ברלוסקוני, שאמר את הדברים בבדיחות הדעת, דיבר על הצורך לשנות את השם ולהכניס רוח חדשה. לא בטוח שזו הדרך

הפה הגדול של ברלוסקוני (רויטרס)

אחרי שהתמיכה הציבורית בו הגיעה לשפל חסר תקדים, החליט ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני לרדת הכי נמוך שרק אפשר. היום אמר ברלוסקוני בבדיחות הדעת, אשר סיבכה אותו לא פעם בפרובוקציות תקשורתיות, כי בכוונתו לשנות את שם מפלגתו ל"קדימה הפות".

ברלוסקוני, שמאוכזב מרמת התמיכה בו גם בתוך איטליה, אך גם בקהילה הבינלאומית, טען כי קץ בשמה הישן של המפלגה, "אנשי החירות". "אנשים כבר לא מאמינים בה בליבה", טען המנהיג בן ה-75 בשיחה עם אנשי מפלגתו, ביניהם גם נשים רבות שהביא לעולם הפוליטי.

ברלוסקוני אמר לאנשיו כי הגיע הזמן לשנות את שם המפלגה והוא מוכן לשנות כל הצעה. "השם שלו תהיה הכי הרבה הצלחה יהיה 'קדימה הפות'", אמר ראש הממשלה האיטלקי לקהל הנוכחים ההמום.

"השם החדש - סיכום חייו של ברלוסקוני"

ברלוסקוני נכנס לעולם הפוליטי בתחילת שנות ה-90 עם השם "קדימה איטליה", אך מאז שינה את ההרכב במפלגה, את שמה ואף את הרכב האנשים. למרות זאת, האיש והסגנון נותרו אחד הם.

אחד ממתנגדיו של ברלוסקוני, איש האופוזיציה אנטוניו בורגסי, עקץ את ראש הממשלה האיטלקי כשאמר: "אני חייב להגיד שהרעיון האחרון שלו לא רע בכלל. זה ממש מסכם את חייו הפוליטיים של האיש הזה".

לא מדובר בבדיחה הוולגרית הראשונה, ווודאי לא האחרונה של ברלוסקוני. אין הרבה ארגונים או אנשים שהוא בא איתם במגע ולא הצליח לעצבן או להעליב, ביניהם גם הכנסיה הקתולית, תנועות נגד גזענות, האיחוד האירופי וארגוני נשים רבים. חלקם אומרים כיום כי ברלוסקוני לא צריך לחשוב על שמות חדשים, אלא על פרישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת