בקשה לצו מעצר נגד לבני בבריטניה נדחתה

לאחר ביטול החוק שאפשר את מעצרם של בכירים ישראלים עם הגעתם לממלכה, ערכה היום יו"ר האופוזיציה ביקור ראשון בבירה הבריטית והעניקה ראיון לרשת סקיי ניוז . במקביל, ניסה פעיל פרו-פלסטיני להוציא צו מעצר נגד לבני, אך נכשל

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני הגיעה היום לביקור ראשון בבריטניה, מאז ביטול החוק במדינה שאפשר הוצאת צווי מעצר נגד בכירים ישראלים, שמנע עד כה ביקורים דומים מצד שורה של בעלי תפקידים רשמיים בממשלה ובצה"ל.

גם הפעם ניסה פעיל פרו-פלסטיני לפעול להוצאת צו מעצר נגד לבני, אך הניסיון לא צלח ובקשתו נדחתה. הפעיל, שסירב להזדהות, פנה לתובע הראשי במדינה ואמר כי יש לעצור את יו"ר האופוזיציה, זאת בשל פעולותיה ותפקידה בזמן מבצע עופרת יצוקה ב-2008 בעזה.

בראיון לרשת סקיי ניוז הבריטית התייחסה לבני לטענות שהושמעו נגדה בגין "פשעי מלחמה", כשענתה כי מדובר בהאשמות שישראל מתמודדת איתן חדשות לבקרים. "אני יודעת שההחלטות שלי בנושא הפעולות שיש לנקוט נגד טרור הן למען עתיד מדינת ישראל", אמרה לבני, "אבל אני לא מוכנה לקבל את ההשוואה בין טרור לחיילים. יש את מי שפועלים נגד הטרור והיפגעות אזרחים, ויש את הטרוריסטים שמחפשים איך להרוג אזרחים".

נוסף על כך, ניצלה לבני את הראיון כדי להשמיע ביקורת קשה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הקיפאון במשא ומתן המדיני לא משחק לידיים של אף אחד", האשימה לבני. "על הממשלה להחזיר את האמון של הפלסטינים ובכך להביא את שני הצדדים בחזרה למשא ומתן. הבנייה בהתנחלויות בוודאי לא מוסיפה למשא ומתן ולא לביטחונה של מדינת ישראל".

יש לציין כי למרות שהחוק שאפשר הוצאת צווי מעצר בינלאומיים נגד בכירים ישראלים על אדמת בריטניה אמנם בוטל, אך חוקים דומים עדיין קיימים במדינות אחרות, כמו למשל ספרד - שם עדיין מנועים בכירים רבים וגורמים בצה"ל לבקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת