שרה פיילין: "לא אתמודד לנשיאות"

שרה פיילין, מי שהייתה מועמדת לסגנית הנשיא מטעם המפלגה הרפובליקנית בשנת 2008 הודיעה על פרישתה מהחיים הפוליטיים. בהודעה שהוציאה לתומכיה אמרה: אני מבינה את האכזבה מפרישתי, אך החלטתי להקדיש את חיי לבעלי ולחמשת ילדיי"

שרה פיילין, מושלת מדינת אלסקה לשעבר, ומי שהייתה המועמדת לסגנית הנשיא מטעם המפלגה הרפובליקנית בשנת 2008 בראשות ג'ון מקיין, הודיעה הלילה כי לא תתמודד בבחירות הבאות לראשות המפלגה הרפובליקנית.

לאחר יותר משנה של שמועות ומסרים מעורפלים שלחה אמש פיילין מכתב רשמי לתומכיה, שבו נכתב כי "ההתלבטות הייתה קשה אך לבסוף החלטתי להקדיש את זמני לבעלי ולחמשת ילדיי".

"אני מתנצלת בפני אלו המאוכזבים מהחלטתי, אך אני מאמינה שלבסוף הם יבינו למה החלטתי לעשות זאת ולמה לא צריך משרד או תואר כדי לבצע שינויים במדינה הזו", אמרה פיילין.

בנוסף, בריאיון שהעניקה לרדיו מקומי הבטיחה פיילין כי אין לה כל כוונה לרוץ ברשימה עצמאית לבחירות, כיוון שהדבר עשוי להבטיח את זכייתו של הנשיא המכהן ברק אובמה בקדנציה נוספת בבית הלבן.

תזכורת: שרה פיילין בביקור בישראל

בחודש מרס האחרון נחתה בנתב"ג שרה פיילין לביקור ראשון בישראל. פיילין, שנחשבת לאחת התומכות היחידות בעולם בהמשך הבנייה בהתנחלויות, הצטרפה לח"כ דני דנון מהליכוד לסיור במנהרות הכותל, בעיר העתיקה בירושלים.

את הכתבים הרבים שהתקבצו סביבה היא בירכה ב"פורים שמח", הבטיחה כי הקשר בין ישראל לארה"ב יתהדק ואמרה כי "היא שמחה להיות כאן". ח"כ דנון, שעמד לצדה, אמר כי הוא "בטוח שכאשר תחזור שרה פיילין לארה"ב, היא תהיה שגרירה נועזת ונלהבת של ישראל, עוד יותר".

רב הכותל שמואל רבינוביץ' סיפר כי פיילין "ציינה שהיא מאוד מתרגשת מהביקור ואף חתמה בספר המבקרים שבפינת האמונה. היא ציינה שהיא מתפללת שהקשר בין ישראל לארה"ב, יתחזק ושאלה שאלות על חג הפורים. שאלתי אותה על שמה, שרה, והיא סיפרה שאמה הקתולית שאבה אותו בהשראה מהתנ"ך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת