"המלאכית הרוצחת" שבה הביתה: "תודה למי שהאמין בי"

אמנדה נוקס, שזוכתה מרצח שותפתה באיטליה, נחתה לפנות בוקר בארה"ב. שעות ספורות אחרי הזיכוי הדרמטי, עזבו נוקס ובני משפחתה את איטליה בדרכם הביתה לסיאטל, והתקבלו על ידי רבים שבאו לראות את "פני המלאך". נרגשת עד דמעות, נוקס ביקשה להודות לכל מי שתמך בה, ואמרה: "הבטתי מחלון המטוס והרגשתי שזה לא אמיתי". צפו

יממה אחרי שחרורה מהכלא בעקבות הזיכוי המתוקשר ברצח חברתה, אמנדה נוקס היא שוב אדם חופשי. לפנות בוקר, מלווה בבני משפחתה וחברים, שבה מי שכונתה "השטן עם פני המלאך" מאיטליה לארצות הברית. רגע לפני שהיא חזרה לביתה בסיאטל, ביקשה נוקס להודות לכל מי שתמך בה ופרצה בבכי.

בשדה התעופה המתינו לנוקס עשרות תומכים וכלי תקשורת שציפו לשמוע על תחושותיה לאחר הזיכוי והשחרור מהכלא. במסיבת עיתונאים שכינסה בשדה התעופה הודתה נוקס הנרגשת, ששוחררה רק אתמול מהכלא, לכל מי שתמך ועזר לה ולמשפחתה."מזכירים לי לדבר באנגלית, יש לי בעיות עם זה...", פתחה נוקס את דבריה בחיוך. "אני באמת מתרגשת עכשיו. הסתכלתי למטה מחלון המטוס וזה נראה לא אמיתי".

"מה שחשוב לי לומר זה תודה לכל מי שהאמין בי, שהגן עליי, שתמך במשפחתי", אמרה "הרוצחת המלאכית" כשקולה נחנק מדמעות. "אני רק רוצה ללכת הביתה ולהיות עם המשפחה שלי, זה הדבר הכי חשוב לי. תודה שהייתם שם בשבילי".

סקס, סמים ורצח סטודנטית

אמנדה נוקס, מי שזכתה לתואר "השטן עם פני המלאך", זוכתה שלשום בבית המשפט בפרוג'יה שבאיטליה מאשמת רצח שותפתה לדירת הסטודנטים, לפני כארבע שנים. גם בן זוגה של נוקס, רפאלה סולצ'יטו, בן למשפחת אצולה איטלקית, זוכה מכל אשמה. בכך הגיעה לסיומה פרשת הרצח המחריד שהסעירה את העולם במשך שנים.

נוקס וסולצ'יטו נעצרו בנובמבר 2007, כמה ימים לאחר גילוי גופתה העירומה למחצה של מרדית קרצ'ר, הסטודנטית הבריטית בת ה-21, בגרון משוסף. לפי התביעה במשפט, סולצ'יטו החזיק את קריצ'ר מאחור בעת שנוקס דקרה אותה וגבר נוסף - רודי גוויד, מהגר מחוף השנהב שעסק בסחר בסמים ונידון ל-16 שנות מאסר על מעורבותו בפרשה - ניסה לתקוף אותה מינית, כל זאת במהלך אורגיה ומשחק מין שקיימו הארבעה.

לפי גרסה זו, קרצ'ר ניסתה להתנגד ואז העניינים יצאו משליטה והסתיימו במותה. בחדרה של נוקס מצאו החוקרים חוברת קומיקס בה מתואר רצח של "ערפד נקבה" באותה צורה בה נרצחה קרצ'ר. סניגוריה של נוקס טענו כי דגימות ה-DNA שנלקחו מזירת הרצח היו לא חד משמעיות, וכי נוקס הודתה ברצח לאחר שנחקרה באלימות רבה.

השופט בערעור נימק את פסיקתו לאחר שהחליט להפוך את קביעת בית המשפט שדן בעבר בפרשה, ואמר כי הראיות שהוצגו בפניו היו "בלתי מהימנות", וכי ראיות הDNA שהובילו להרשעה נמצאו רק כמה ימים אחרי הרצח ולא מיד לאחר מכן. בתום מתן ההחלטה בערעור פרצה נוקס בבכי, והתחבקה עם בני משפחתה וחבריה שהגיעו בהמוניהם לדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת