המרוץ הרפובליקני: מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי לא יתמודד

בעוד 3 חודשים ייפתחו הקלפיות בבחירות לראשות המפלגה הרפובליקנית, וכעת נראה כי המועמדים המובילים יישארו ריק פרי ומיט רומני. היום הודיע כריס כריסטי, מושל מדינת ניו ג'רזי, כי אין בכוונתו להצטרף למרוץ ובכך שם קץ למסע השכנועים בעניינו. האם במפלגה הדמוקרטית יפתחו את בקבוקי השמפניה?

המועמד שלא יהיה מועמד. כריסטי (AP)

חגיגה במפלגה הדמוקרטית? מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי שם היום קץ לקריאות הרבות בעניינו, כשהודיע כי אין בכוונתו להתמודד לראשות המפלגה הרפובליקנית, לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנה הבאה, כך מדווחים כלי התקשורת במדינה.

לאחרונה התגברו הקריאות להצטרפותו של כריסטי למרוץ, לאחר שסקרים הראו כי שני המועמדים המובילים בקרב הרפובליקנים, מושל מסצ'וסטס לשעבר מיט רומני ומושל טקסס ריק פרי, אינם מצליחים להתמודד בסקרים - ואף סופגים מפלות רבות.

הרפובליקנים קיוו כי כריסטי, שזוכה לתמיכה רבה מקרב גורמים רבים בוול סטריט, ואף נחשב לדמות פופולרית במדינת ניו ג'רזי, יביא את השינוי המיוחל, יזכה בבחירות המקדימות ויצליח להוות איום על הנשיא הדמוקרטי המכהן ברק אובמה.

עם זאת, סירב כריסטי בעבר לאשר כי בכוונתו להצטרף למרוץ, והיום, כאמור - שם קץ למסע השכנועים. מקורבים למועמד הרפובליקני מספרים כי מספר מכשולים מנעו את הצטרפותו למרוץ, ביניהם עמדותיו בנושאים כמו השינוי האקלימי והטיפול בהגירה לארה"ב.

הבחירות לראשות המפלגה הרפובליקנית צפויות להיפתח בעוד שלושה חודשים, ועד אז תיסגר רשימת המועמדים הסופית. כעת, כך נראה, נותרים רומני ופרי כמועמדים המובילים, כאשר אם בכוונתם לנצח את המרוץ ואף להצליח להדיח את אובמה מכיסאו, עליהם להתגבר על המכשולים הרבים שנקרו בדרכם לאחרונה ופגעו באהדת הציבור כלפיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת