צפו: המחאה החברתית כובשת את ארה"ב

אנשי ארגון "כיבוש וול סטריט" בניו יורק הצליחו להביא את המחאה גם לערים גדולות אחרות ברחבי ארצות הברית. הם אמנם רק כמה אלפים מתוך אוכלוסייה של 300 מיליון, אבל הם עושים הרבה מאוד רעש ברחבי צפון אמריקה. מחר מתוכננת הפגנת ענק נוספת לאחר שבקודמת נעצרו כ-500 מפגינים

לאחר מעצרם של מאות מפגינים על גשר ברוקלין ביום ראשון השבוע, אנשי מחאת "כיבוש וול סטריט" לא מתכוונים לעצור. מחר מתוכננת הפגנה המונית בניו יורק, שתתרכז ביוניון סקוור במנהטן. על פי תכנוני המארגנים, הפגנה אמורה להיערך בכל הערים הגדולות של צפון אמריקה.

חלק מהמיליונרים בארצות הברית, כמו איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס, אומרים היום שהם מבינים את הזעם של משלמי המיסים. עיקר הכעס הוא על העברת התשלומים לתכנית החילוץ של ענקים פיננסים, שהעומדים בראשם עדיין מרוויחים משכורות עתק.

"חמ"ל המחאה", שמתארגנת ברובה דרך הרשתות החברתיות, מתנהל מפארק זוקוטי הסמוך לוול סטריט בדרום מנהטן. חלק גדול מהמפגינים שנעצרו בסוף השבוע במהלך ההפגנה שחסמה את גשר ברוקלין כבר שוחררו, והם מתכננים לקחת חלק בהפגנה מחר.

כובשים לא רק את וול סטריט

המפגינים לא הפסיקו לצעוק את זעקתם גם אמש. כמה מאות מפגינים שוב ניסו לחסום את דרכם של אנשי העסקים ברחוב הכלכלי במנהטן ושוב המשטרה נאלצה להתערב. אחד המפגינים, מורה לשעבר מאוקלהומה, אמר: "אני כאן כדי לנסות ולהשפיע על הפוליטיקה, אני רוצה למנוע העברת הון בין המערכות העסקיות והממשל".

אנשי ארגון "כיבוש וול סטריט" אומרים שמחר, יום רביעי, ההפגנה תהיה גדולה בהרבה. אנשי ארגוני העובדים, שהביעו תמיכה במפגינים, מתכוונים עכשיו לצאת איתם לרחוב. לא רק לרחוב בו ניצבת הבורסה האמריקנית, אלא גם לרחובות בלוס אנג'לס, בוסטון ושיקגו.

ב-15 באוקטובר, כך מבטיחים המארגנים בדף הפייסבוק הרשמי, ייערכו הפגנות דומות לא רק ברחובות הערים הגדולות של ארה"ב, אלא ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת