אחרי 4 שנים: "המלאכית הרוצחת" זוכתה מאשמת רצח

אמנדה נוקס ובן זוגה, רפאלה סולצ'יטו, שהואשמו והורשעו ברצח שותפתה של נוקס לדירה במהלך אורגיה רוויה בסמים בנובמבר 2007, זוכו אתמול בבית המשפט באיטליה לאחר שהתקבל ערעורם. נוקס, ש"ניצלה" מעונש מאסר של 26 שנה, פרצה בבכי עם הקראת פסק הדין. הכרעת בית המשפט הועברה בשידור חי לארה"ב, בריטניה ואיטליה

אמנדה נוקס, מי שזכתה לתואר "השטן עם פני המלאך", זוכתה אתמול בערב בבית המשפט בפרוג'יה שבאיטליה מאשמת רצח שותפתה לדירת הסטודנטים, לפני כארבע שנים. גם בן זוגה של נוקס, רפאלה סולצ'יטו, בן למשפחת אצולה איטלקית, זוכה מכל אשמה. בכך מגיעה לסיומה פרשת הרצח המחריד שהסעירה את העולם במשך שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נוקס וסולצ'יטו נעצרו בנובמבר 2007, כמה ימים לאחר גילוי גופתה העירומה למחצה של מרדית קרצ'ר, הסטודנטית הבריטית בת ה-21, בגרון משוסף. לפי התביעה במשפט, סולצ'יטו החזיק את קריצ'ר מאחור בעת שנוקס דקרה אותה וגבר נוסף - רודי גוויד, מהגר מחוף השנהב שעסק בסחר בסמים ונידון ל-16 שנות מאסר על מעורבותו בפרשה - ניסה לתקוף אותה מינית, כל זאת במהלך אורגיה ומשחק מין שקיימו הארבעה.

לפי גרסה זו, קרצ'ר ניסתה להתנגד ואז העניינים יצאו משליטה והסתיימו במותה. בחדרה של נוקס מצאו החוקרים חוברת קומיקס בה מתואר רצח של "ערפד נקבה" באותה צורה בה נרצחה קרצ'ר. סניגוריה של נוקס טענו כי דגימות ה-DNA שנלקחו מזירת הרצח היו לא חד משמעיות, וכי נוקס הודתה ברצח לאחר שנחקרה באלימות רבה.

השופט בערעור נימק את פסיקתו לאחר שהחליט להפוך את קביעת בית המשפט שדן בעבר בפרשה, ואמר כי הראיות שהוצגו בפניו היו "בלתי מהימנות", וכי ראיות הDNA שהובילו להרשעה נמצאו רק כמה ימים אחרי הרצח ולא מיד לאחר מכן. בתום מתן ההחלטה בערעור פרצה נוקס בבכי, והתחבקה עם בני משפחתה וחבריה שהגיעו בהמוניהם לדיון.

"לא אנסתי אותה. לא רצחתי אותה"

"במהלך ארבע השנים האחרונות איבדתי חברה, איבדתי את החופש ואיבדתי את האמון במערכת שמירת החוק", אמרה נוקס בנאום הפתיחה שלה הבוקר בבית המשפט. "איבדתי חברה בדרך הכי אכזרית, קשה ולא מוסברת שיכולה להיות. לא אנסתי אותה. לא רצחתי אותה. אני משלמת בחיי על מעשים שלא ביצעתי".

נוקס האמריקנית וחברה האיטלקי רפאלה סולצ'יטו הצליחו להפוך את פסיקת בית המשפט, שקבע בעבר שהשניים רצחו את מרידית' קרצ'ר, שהייתה שותפתה של נוקס במעונות הסטודנטים באיטליה, ושלח אותם ל-26 ו-25 שנות מאסר בפועל. נוקס סיפרה שהיא למדה איטלקית במיוחד למען הדיון הזה, והוריה סיפרו בשמה שהיא מתכננת מה ואיך להגיד במשך שבעה חודשים, מאז הוגש הערעור.

מאות עיתונאים ליוו את הדיונים בתוך אולם בית המשפט בפרוג'יה, וכך גם מיליונים ברחבי העולם, שצפו בשידור החי בארה"ב (מולדתה של נוקס), איטליה (ארצו של סולצ'יטו) ובריטניה (משם הגיעה הנרצחת). הוצאות הספרים ואולפני הסרטים כבר נאבקים על הזכות לשלם לנוקס מיליונים תמורת הזכויות לסיפורה.

"היא לא רעה , היא רק מצוירת כך"

ההחלטה היום סיכמה שבוע דרמטי במהלכו עורכי הדין של נוקס אמרו שהנאשמת, ממש כמו ג'סיקה ראביט מהסרט המצויר "מי הפליל את רוג'ר ראביט?", אינה רעה באופייה. "היא פשוט מצוירת כך", לדבריהם.

נוקס טענה שאדם נוסף שמואשם ברצח, רודי גוויד, הוא זה שרצח את קרצ'ר והפליל אותה ואת רפאלה סולסיטו, אחרי מה שנראה כלילה פרוע ולוהט במיוחד בדירת הסטודנטים בנובמבר 2007.

נוקס בת ה-21 ובן זוגה, הסטודנט למחשבים סולצ'יטו בן ה-23 הורשעו שרצחו את קרצ'ר החביבה בפראות, "רצח של טירוף", במהלך אורגיה בה השתמשו גם בסמים. עורכי דינם טענו שדוגמיות של DNA שנלקחו מבגדיה של הנרצחת מוכיחות שלשניים לא היה שום קשר לרצח.