התעללות אכזרית בחיות - בשביל מגפי "אג"

ארגון בינלאומי למען זכויות בעלי חיים טוען היום כי בתום בדיקה שערך במותגי לבוש רבים, מצא בין השאר שמגפי "אג" הפופולריים עשויים גם מפרווה של בעל חיים נכחד בשם כלב-רקון. הפרוות מגיעות מסין, שם מחזיקים את בעלי החיים בתנאים מזעזעים ופושטים את עורם בעודם בחיים

כלב-רקון. התעללות בסין (AP)

מותג המגפיים האוסטרלי "אג" עושה שימוש בפרוות מבעלי חיים שעורם נפשט בעודם בחיים בסין, בעוד על המגפיים נכתב שהם עשויים מצמר ו"חומרים אחרים" - כך קובע ארגון עולמי למען זכויות בעלי חיים.

חוקרים מהאגודה ההומנית הבינלאומית (The Humane Society International) חשפו היום את תוצאותיהן של בדיקות שנעשו על מגוון פרטי ביגוד, כולל המותג האוסטרלי הפופולרי ברחבי העולם וגם כאן בישראל. לפי הבדיקות, מגפיים רבים מכילים פרווה שנפשטה מיונק בסכנת הכחדה בשם כלב-רקון.

פרוות כלב-רקון מיוצרת בעיקר בסין, שם בעלי החיים מוחזקים בתנאים אכזריים - לפני שעל פי הפרסומים, הם מוכים ועורם נפשט בעודם בחיים.

ממשלת אוסטרליה כבר הוציאה מהחוק שימוש בפרוות כלב וחתול, לאחר סרטונים מזעזעים שפרסמה אותה אגודה. הכלב-רקון הוא אינו כלב של ממש אלא ממשפחת הכלביים, ולכן פרוות שלו ממשיכות להיות מיובאות למדינה ללא כל הפרעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת