חדש בבריטניה: "רמזור יהודי"

רוב הרמזורים להולכי רגל בבריטניה מחליפים את הדמות האדומה לדמות ירוקה רק אחרי לחיצה על כפתור. מהחודש הקרוב, הרמזור הקרוב לבית הכנסת הגדול בבירה הבריטית עובר שינויים - הוא יפעל "בלי ידיים" ואנשי הקהילה היהודית יוכלו לעבור את הכביש בלי לשבור שבת ובלי להסתכן

רמזור יהודי (רויטרס)

דווקא אזרחי בריטניה עומדים להיות הראשונים שיראו את הרמזורים ששומרים שבת  ראשון הרמזורים, המופעלים ללא מגע יד אדם, ימוקם בבירה לונדון, סמוך לבית הכנסת בצומת הנליס העמוסה.

על פי דובר עיריית לונדון, הרמזור יעצור את התנועה בכל 90 שניות מיום שישי בערב עד מוצאי שבת. הוא טוען שעצירת התנועה ברחוב העמוס לא תגרום, בסופו של דבר, לעומסי תנועה חריגים. בלונדון מופעלים הרמזורים להולכי הרגל רק בלחיצה על כפתור שמוצמד לרמזור - ולא באופן אוטומטי.

בחגים הנוכחיים, שומרי המצוות הבריטים יאלצו להמשיך ולהיאבק ברכבים בדרך לבית הכנסת, אבל בחודש דצמבר הקרוב תתחיל המערכת לפעול. בעירייה טוענים שהשינוי בסדרי התנועה עולה לאזרחי בריטניה 8 מיליון ליש"ט. ההחלטה והיוזמה להפעלת "הרמזור הדתי" התקבלה וקודמה על ידי ארגון בתי הכנסת בבריטניה שפנו בתכנית לארגון התנועה בלונדון.

דובר הארגון הבריטי אמר לעיתון ה"דיילי מייל" כי "אנחנו תמיד מתייעצים עם הקהילות כשמדובר בשינויים משמעותיים בסידורי התנועה. קיבלנו את הבקשה בארגון בתי הכנסת, שקלנו אותה, בדקנו אם זה אפשרי והגענו למסכנה שאפשר לעשות את זה". הרמזור בצומת הנליס הוא לא היוזמה הראשונה של הקהילה; התקשורת הבריטית עדיין מנסה להבין מהו אותו "תחום ערוב" שסומן לאחרונה באותו האזור של הבירה לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת