500 נעצרו בהפגנה חברתית בארה"ב

המחאה החברתית נוסח התפוח הגדול: הפגנת ענק שהתקיימה בניו יורק בקריאה לצדק חברתי, הסתיימה במאות עצורים. 1500 מפגינים צעדו בגשר ברוקלין בעיר תוך שהם חוסמים אותו לתנועה. עימותים החלו בין השוטרים למפגינים אשר טוענים כי נעשה כנגדם שימוש מוגזם בכוח

בעוד אצלנו נוף האוהלים הפרוסים בשדרות הולך ונעלם, בארצות הברית הדרישה לצדק חברתי תופסת תאוצה. כאלף וחמש מאות מפגינים הגיעו בשעות אחר הצהרים (שעון מקומי) לגשר ברוקלין בניו יורק והחלו לסגור את נתיב התנועה למשך שעתיים. המוחים קראו כנגד שחיתות תאגידית, התחממות כדור הארץ ואי שיוויון חברתי.

במהלך הצעדה התפתח עימות סוער בין כוחות המשטרה לצועדים. חלק מהמפגינים התיישבו על הכביש ולא היו מוכנים להתפנות, תוך שהם צועקים לעבר השוטרים ולעבר עוברים ושבים. כחמש מאות מהמשתתפים נעצרו באשמת הפרת הסדר הציבורי. חלקם הואשמו גם בהתנגדות למעצר.

המפגנים סיפרו לכלי התקשורת שהשוטרים פיזרו את ההפגנה תוך שימוש בכוח מוגזם. לדבריהם השימוש בכוח נעשה במיוחד כלפי מי שצבע עורו אינו לבן.

שבועיים קודם לכם הפגינו אלפים מחוץ לבניין הבורסה בוול סטריט במחאה על המצוקה הכלכלית והכישלון של הממשל האמריקני להתמודד עם המצב. "את הבנקים הצילו, אותנו מכרו", צעקו אז המפגינים שנשאו שלטים רבים.

מארגני ההפגנה הם ההאקרים האקטיביסטים "אנונימוס", שעודדו את ההמונים וגייסו למטרה זו תמיכה ברחבי הרשת. "אני די מתוסכל", אמר אחד המפגינים. "חשבתי שהצבענו עבור שינוי ב-2008, אבל ברור שלא קיבלנו את זה". חלק אחר של המפגינים אומר כי הוא מעש באבטלה הגבוהה ומהמצב הכלכלי באומה האמריקנית.

"אנחנו כאן גם כדי להפגין סולידריות עם כל אותם מפגינים סביב העולם, ממצרים עד יוון", אמר מפגין. "בכל מקום שבהם האנשים יוצאים לרחובות מפני שהם לא מוכנים לקבל את זה יותר, הם לא יתנו יותר לאנשים לנהל את חייהם ממשרדים שאין להם שום קשר לחייהם".