זיקוקים ותרגילי צבא: סין חוגגת 62 שנה לקומוניזם

במהלך סוף השבוע ציינו בסין 62 שנים לעליית המשטר הקומוניסטי בחגיגות המוניות. במרכז בייג'ין הניפו ההמונים את דגלי האומה והריעו בגאווה למנהיגיה. מאות אלפי בני אדם הגיעו לבירה שעות ארוכות לפני כדי לזכות במקום טוב לצפייה בתהלוכה הצבאית המסורתית ובזיקוקי הדי-נור המרהיבים. צפו בחגיגות

מיליארד סינים ציינו בסוף השבוע את יום העצמאות ה-62 של הרפובליקה העממית. בטקס ססגוני שנערך בכיכר טייננמן בבירה בייג'ין הניפו ההמונים דגלים והריעו בהתלהבות אדירה.

מנהיגי סין הניחו זרי פרחים באנדרטאות לזכרם של הנופלים בקרבות בייג'ין ובמלחמת האזרחים העקובה מדם שהתרחשה ב-1949, ובסיומה עלו הקומוניסטים לשלטון.

רבבות אזרחים סינים מכל רחבי המדינה, התאספו בכיכר טייננמן בכדי לצפות במצעד הדגלים המסורתי שנערך בכל שנה ב-1 באוקטובר. כבר בשעה 5:00 לפנות בוקר הגיעו כ-100 אלף בני אדם בכדי לתפוס מקום טוב ונוח לצפייה בתהלוכה. חלקם אפילו הגיעו כבר ביום שישי ממחוזות מרוחקים במדינה, וזאת רק כדי להבטיח את מקומם.

החוגגים הרבים הניפו את דגלי האומה וקראו קריאות גאווה למשטר ולמנהיגיו, ומולם צעדו חיילי הצבא הסיני במגוון של תרגילי סדר. בשעות הלילה היה זה כבר זמנם של זיקוקי הדי-נור, שנורו מעל מפרץ הונג קונג לציון החגיגות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת