חמינאי: "לא רוצים להטביע את היהודים בים"

במעמד מנהיגה הרוחני של אירן, נפתחה היום בטהרן ועידת תמיכה במאבק בישראל הנושאת את הסיסמה: "פלסטין היא ארצם של הפלסטינים בלבד". הוא קרא לפתור את הסכסוך במזרח התיכון באמצעות משאל עם שבו ייקבעו פלסטינים מה יהיה אופיה של המדינה שבה הם חיים

שבוע אחרי הנאום האנטישמי שנשא נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, בעצרת הכללית של האו"ם - נפתח היום בטהרן "כנס התמיכה באינתיפאדה הפלסטינית" בראשות מנהיגה הרוחני של הרפובליקה האיסלאמית, עלי חמינאי. הוא קרא לפתור את הסכסוך במשאל עם שייערך בשאלת אופיה הרצוי של המדינה - בהשתתפות "כל תושבי פלסטין".

הכנס נושא את הסיסמה: "פלסטין היא ארצם של הפלסטינים בלבד". לפי סוכנות הידיעות האירנית "אירנא", אמר חמינאי בפתח הוועידה: "אנחנו לא מבקשים להטביע בים את המהגרים היהודים וגם לא להעביר את השלטון שם (בישראל) לידי האו"ם. אנו חושבים שהפתרון הראוי יהיה משאל עם שייערך בקרב כל הפלסטינים".

לפי הפרסומים באירן, הגיעו לכנס בטהרן "אישים פוליטיים מובילים ואנשי אקדמיה מ-50 מדינות, לצד מנהיגים איסלאמיים וחילוניים של קבוצות פלסטיניות". מטרתה המוצהרת של הוועידה היא "לגייס כל מאמץ אפשרי ברחבי העולם, בקרב מדינות איסלאמיות ואומות שוחרות חופש אחרות, כדי לתמוך במאבק הפלסטיני על זכותו הלגיטימית להסיר את הכיבוש מעל מולדתו, לסייע לפליטים לשוב לבתיהם ולפלסטינים לקבוע את גורלם בכוחות עצמם".

בין האישים שהגיעו לאירוע - חברי פרלמנט מלבנון, עירק, אפגניסטן וקטאר, וכן בכירים מאינדונזיה, טנזניה, זימבבואה, מלאווי, בנגלדש, עומן, אלג'יריה, בוליביה, קירגיזסטן, פולין, דנמרק, קנדה ופקיסטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת